• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Durham werkt met Nederlander Maurice de Hond’: Suriname- analist roept op tot herziening van kritiek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 april 2025 10:46
in Suriname
de hond en durham

De zaak rond Carlos Durham krijgt plots een heel andere wending.

Volgens Suriname- analist R. Pinas blijkt nu namelijk dat niemand minder dan de bekende Nederlandse opiniepeiler Maurice de Hond daadwerkelijk heeft meegewerkt aan een opinieonderzoek waarbij ook Durham betrokken was.

Deze nieuwe onthulling werpt volgens Pinas een totaal nieuw licht op de situatie.

In een toelichting aan GFC Nieuws stelt Pinas dat Maurice de Hond al decennialang wordt beschouwd als een toonaangevende figuur in de wereld van peilingen.

“Als deze man zegt dat hij betrokken was, dan moeten we dat serieus nemen. Hij is iemand met aanzien, ervaring en integriteit,” aldus Pinas.

Hij wijst erop dat de samenwerking tussen Durham en De Hond, indien correct weergegeven, een solide basis biedt om de eerder geuite kritiek op Durham opnieuw te evalueren.

“Maurice de Hond staat bij mij bekend als een echte professional die zijn zaken goed kent. Het zou daarom niet fair zijn om Durham te bekritiseren. Als hij inderdaad met De Hond heeft gewerkt zoals nu wordt beweerd, dan treft hem geen blaam.”

Volgens de objectieve analist wordt het tijd dat men in zowel media als politiek voorzichtiger omgaat met oordelen gebaseerd op aannames.

Mis dit niet:

SLM na 62 jaar nog steeds afhankelijk van publieke steun: Khoeblal wil koerswijziging

OM verduidelijkt besluit PG over informatieverzoek DNA-lid Somohardjo: lopend strafrechtelijk onderzoek speelt mee

“We zijn snel met veroordelen, maar traag met erkennen wanneer iemand onterecht is aangesproken.”

Hij roept op tot een open, eerlijke dialoog over de rol van peilingen en de personen erachter. “Dit is niet zomaar een kwestie van wie er gelijk heeft. Dit gaat over reputaties en de waarheid.”

Maurice de Hond: Marcel Oostburg liegt

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Khoeblal eist verantwoording over SLM-middelen.
Suriname

SLM na 62 jaar nog steeds afhankelijk van publieke steun: Khoeblal wil koerswijziging

Bronto Somohardjo.
Suriname

OM verduidelijkt besluit PG over informatieverzoek DNA-lid Somohardjo: lopend strafrechtelijk onderzoek speelt mee

SVB weerspreekt berichten over verlies Nederlanderschap bij Surinaamse voetballers
Suriname

SVB: Geen enkele Surinaamse international verloor Nederlandse nationaliteit door wetswijziging

Schiphol aankomsthal 4 wordt dikwijls gebruikt voor Surinamevluchten.
Lifestyle

Surinamers zijn lang niet de enigen die massaal een Europees paspoort najagen

Automobilist zonder geldig rijbewijs rijdt kleuter aan.
Suriname

Driejarig meisje aangereden aan Watamaleostraat, bestuurder zonder rijbewijs aangehouden

Meerdere schoten gelost op woning aan Henkie Soerdjbaliestraat.
Suriname

Woning in Sunny Point beschoten, schutter spoorloos

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws