• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Drugssmokkel in Suriname een bedreiging voor de samenleving

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
19 maart 2024 12:00
in Opinie
drugs coke cocaine

OPINIE – De recente uitspraken van president Chan Santokhi over de groeiende drugscriminaliteit in Suriname roepen ernstige vragen op over de doeltreffendheid van de huidige aanpak van drugshandel in het land.

De president erkent dat Suriname geconfronteerd wordt met grote hoeveelheden drugs die het land binnenkomen, waaronder aanzienlijke partijen naast de gebruikelijke kleine pakketjes die op de luchthaven worden onderschept.

Deze alarmerende situatie wijst op een duidelijk falen van de huidige strategieën om drugscriminaliteit aan te pakken.

Ondanks eerdere inspanningen en initiatieven van de overheid blijft de drugshandel een groeiend probleem in Suriname.

Het land lijkt niet in staat te zijn om de drugssmokkel effectief te stoppen, wat suggereert dat er fundamentele tekortkomingen zijn in het huidige beleid en de uitvoering ervan.

Een van de belangrijkste tekortkomingen lijkt te liggen in de capaciteit van Suriname om de drugshandel te bestrijden.

Het ontbreken van voldoende middelen, zoals geavanceerde technologie en goed opgeleid personeel, belemmert de effectieve handhaving van de wet en het opsporen van drugssmokkelroutes.

Bovendien lijkt er een gebrek te zijn aan coördinatie tussen verschillende overheidsinstanties en een gebrek aan samenwerking met internationale partners, wat de bestrijding van drugscriminaliteit verder bemoeilijkt.

Mis dit niet:

Waarom reageren vooral buitenlanders op vacatures in Suriname?

De cijfers over kindermisbruik zouden Suriname wakker moeten schudden

Daarnaast lijkt de focus van het anti-drugsbeleid in Suriname voornamelijk te liggen op repressie en opsporing, in plaats van op preventie en rehabilitatie.

Er is weinig nadruk op het aanpakken van de onderliggende oorzaken van drugsmisbruik en het bieden van alternatieve kansen voor mensen die betrokken zijn bij de drugshandel.

Kortom, de toenemende drugscriminaliteit in Suriname wijst op een structureel probleem dat dringend moet worden aangepakt.

Er is behoefte aan een heroverweging van het anti-drugsbeleid, waarbij de nadruk moet liggen op het versterken van de capaciteit van het land om drugscriminaliteit effectief te bestrijden, het verbeteren van de coördinatie tussen verschillende overheidsinstanties en het bevorderen van preventie en rehabilitatieprogramma’s.

Alleen op deze manier kan Suriname de groeiende dreiging van drugscriminaliteit het hoofd bieden en de veiligheid en welvaart van zijn burgers beschermen.

N. Mohari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Buitenlanders reageren volgens ondernemers wel op vacatures in Suriname, maar lopen soms tegen de Nederlandse taal aan. Illustratiefoto: Hermitage Mall
Column

Waarom reageren vooral buitenlanders op vacatures in Suriname?

Meer dan 70.000 kinderen: de prijs van wegkijken.
Opinie

De cijfers over kindermisbruik zouden Suriname wakker moeten schudden

rijst
Opinie

Als vergunningen niet meer tellen: waar eindigt de rechtsstaat en begint de willekeur?

callcenter bellen telefoon kantoor ambtenaar werken
Column

In Suriname bepaalt wie je kent soms meer dan wat je kunt

Schiphol aankomsthal 4 wordt dikwijls gebruikt voor Surinamevluchten.
Column

Surinamevlucht geland, familie wacht nog bij de schuifdeuren

Dino Bouterse.
Opinie

Dino Bouterse zit nog in de gevangenis maar in Suriname is hij al president

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws