• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Drie ministers naar Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 juni 2021 01:00
in Nieuws
vliegtuig1

GFC NIEUWSREDACTIE- Vanuit Suriname is een ministeriële delegatie vertrokken naar Nederland.

De ministers Albert Ramdien van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale samenwerking (Bibis), Armand Achaibersing van Financiën en Planning en Albert Jubithana van Transport Communicatie en Toerisme (TCT) zijn op 26 juni voor een tweedaags werkbezoek vertrokken.

Tijdens dit werkbezoek zullen de bewindsmannen gesprekken voeren met regeringsautoriteiten, ministers en andere hoge functionarissen in Nederland omtrent de samenwerking tussen de beide landen en ook over een aantal lopende zaken internationaal, waaronder de onderhandelingen met het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de steun van Nederland daarbij.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Nederland heeft Suriname helemaal niet nodig, andersom beslist wel

Voor wat betreft de toerismeontwikkeling zal minister Jubithana in dialoog gaan met verschillende organisaties en met zijn collega-minister van Verkeer en Waterstaat.

Bekeken zal worden wat er nog moet verbeteren in het personenverkeer tussen Suriname en Nederland.

Er staat ook op agenda gesprekken met de directie van KLM voor wat betreft de samenwerking op de route Paramaribo-Amsterdam retour.

Tijdens die gesprekken zal samen met de KLM-directie bekeken worden op welke wijze de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) ondersteund kan worden.

De onderhandelingen moeten erin resulteren om SLM niet alleen te behouden, maar ook tot een profitabel en winstgevend bedrijf te maken.

Mis dit niet:

Minister Bee roept op tot eenheid en gelijke kansen op Dag der Marrons

President Simons roept op tot nationale eenheid tijdens Dag der Marrons

Minister Achaibersing en collega Ramdien zullen met de minister en deskundige autoriteiten van het ministerie van Financiën in Nederland van gedachten wisselen.

Die gesprekken gaan met name over het IMF-gebeuren en de meer structurele samenwerking op het gebied van ondersteuning voor de Belastingdienst en de Douane.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Suriname zal altijd erg afhankelijk blijven van Nederland omdat wij bijna nergens goed in zijn

Uiteraard wordt er ook gesproken met functionarissen van het Internationaal adviesbureau Lazard, die naar Den Haag afreizen om strategische discussies te voeren over het verloop en vervolg van de gesprekken met internationale schuldeisers.

Daarbij zal er gekeken worden op zowel bilateraal als commercieel niveau hoe alles past in het Herstelprogramma 2020-2022 van de regering dat vrijdag door het parlement van Suriname is goedgekeurd.

Ook bestudeerd men hoe het herstelprogramma in relatie zal staan tot het programma dat met het IMF moet worden afgerond.

Het is een kort bezoek aan Nederland dat voor de Surinaamse regering noodzakelijk is om een aantal puntjes op de i te zetten en de samenwerking die er nu met Nederland is verder te intensiveren.

De delegatie keert woensdag terug naar Suriname.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bee vraagt aandacht voor onderwijs, werkgelegenheid en jongeren in het binnenland.
Suriname

Minister Bee roept op tot eenheid en gelijke kansen op Dag der Marrons

Dag der Marrons in teken van erfgoed, grondrechten en nationale saamhorigheid
Suriname

President Simons roept op tot nationale eenheid tijdens Dag der Marrons

Suriname en Curaçao willen bilaterale samenwerking versterken
Suriname

Vicepresident Rusland voert overleg met Curaçaose minister-president

Hugo Jabini: ‘De natuur is familie, geen handelswaar’.
Suriname

Saamaka-gemeenschap vraagt internationale aandacht voor natuur en landrechten

Investeringsklimaat, dubbele belastingheffing en ondernemerschap op agenda SGCC.
Suriname

Suriname Guyana Chamber of Commerce zoekt met Surinaamse overheid naar concrete oplossingen voor bedrijfsleven

Illustratiefoto.
Suriname

Raghoenandan vraagt opheldering over mogelijke problemen met koelcel lijkenhuis MMC

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws