• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Douaniers starten loopbaan met stevige basis in regelgeving en controle

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 mei 2025 08:08
in Suriname
douane aspiranten

Een nieuwe lichting douaniers heeft met succes de interne vaktechnische training afgerond onder de titel ‘Instroomcursus voor de aspirant-commies Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen’.

De cursus werd verzorgd door de Belastingdienst en had als doel de nieuwe medewerkers grondig voor te bereiden op hun taken binnen de douane.

Gedurende twee maanden – van 11 maart tot en met 14 mei – volgden de kersverse douaniers intensieve trainingen die gericht waren op het verwerven van fundamentele kennis van het douanevak en een breder begrip van de processen en procedures binnen de organisatie.

Er werd ingegaan op onder andere invoerrechten, accijnzen, inspectiepraktijken en de rol van de douane in het beschermen van de staatsinkomsten.

De cursus werd afgesloten met een officiële certificaatuitreiking. Daarmee zijn de deelnemers nu klaar om hun verantwoordelijkheid op het gebied van handhaving en controle binnen de grenzen van Suriname met kennis van zaken uit te voeren.

De directie van de Belastingdienst sprak haar tevredenheid uit over het succesvolle verloop van de training en benadrukte het belang van continue bijscholing en professionalisering binnen de dienst.

“Goed opgeleide douaniers vormen een essentiële schakel in de bescherming van onze economie en het voorkomen van illegale goederenstromen,” aldus een woordvoerder.

Mis dit niet:

Surinaamse ambassadeur Antonius brengt beleefdheidsbezoek aan ambassadeur van Kameroen

Man grijpt tijdens ruzie partner bij de hals en slaat haar met vlakke hand in gezicht

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Gesprek over bilaterale betrekkingen en Afrikaanse culturele verbondenheid.
Suriname

Surinaamse ambassadeur Antonius brengt beleefdheidsbezoek aan ambassadeur van Kameroen

Verdachte in verzekering gesteld
Suriname

Man grijpt tijdens ruzie partner bij de hals en slaat haar met vlakke hand in gezicht

Kinderbadjes blijven voorlopig gesloten in afwachting van goedkeuring.
Suriname

Groot zwembad Para Aqua Venture Park opent zaterdag opnieuw voor publiek

SOFF-programma moet weerinformatie, klimaatsdiensten en vroegtijdige waarschuwingen verbeteren.
Suriname

Suriname versterkt meteorologische dienstverlening met investering van USD 2,6 miljoen

Het aangetroffen geldbedrag is in beslag genomen en voor bewaring ondergebracht in de kluis van de Centrale Bank van Suriname. Foto: KPS
Suriname

Ook vader aangehouden in zaak rond groot bedrag aan euro’s bij Stolkertsijver

srd surinaamse dollar geld
Suriname

Suriname heeft USD 4,65 miljard schuld, geen USD 8,7 miljard

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws