• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Doden en gewonden bij raketaanval op druk winkelcentrum in centraal Oekraïne, ‘dit is een oorlogsmisdaad’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 juni 2022 11:00 - Geüpdatet op 28 juni 2022 11:21
in Nieuws
oorlog brand gebouw

GFC NIEUWSREDACTIE- Een Russische luchtaanval trof maandag een bruisend winkelcentrum in Kremenchuk, centraal Oekraïne.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei dat er tot 1.000 mensen in het winkelcentrum waren toen het werd geraakt door raketten, eraan toevoegend: “Het aantal slachtoffers is onmogelijk voor te stellen.”

Later op maandag zei het hoofd van het militaire bestuur van de regio Poltava, Dmytro Lunin, dat 10 mensen waren omgekomen bij de aanval. Een andere persoon stierf later in het ziekenhuis, waardoor het dodental op 11 kwam, zeiden de Oekraïense staatshulpdiensten.

Zeker 58 mensen raakten gewond.

De raketaanval op het winkelcentrum is een oorlogsmisdaad, zegt de gouverneur van de regio Poltava. Op sociale media sprak hij van een “cynische terreurdaad tegen burgers”.

De aanval komt op het moment waarop G7-leiders elkaar ontmoetten op een top in Duitsland die vooral gericht was op het coördineren van de westerse reactie op de Russische invasie.

De Britse premier Boris Johnson zei vanaf die bijeenkomst dat de aanval de “diepten van wreedheid en barbarisme” van de Russische president Vladimir Poetin liet zien.

De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken, Dmitro Kuleba, zei op Twitter: “Rusland is een schande voor de mensheid en het moet de consequenties onder ogen zien. Het antwoord zou moeten zijn: meer zware wapens voor Oekraïne, meer sancties tegen Rusland en meer bedrijven die Rusland verlaten.”

Mis dit niet:

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

foto ter illustratie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig
Lifestyle

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Rakesh Gajadhar Sukul
Suriname

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

SPWE is gestart met de opleiding Small Business Coach. Zes deelnemers worden opgeleid om kleine ondernemers in Suriname te begeleiden bij het opzetten en ontwikkelen van hun bedrijf.
Suriname

SPWE leidt zes nieuwe coaches op om kleine ondernemers in Suriname te helpen

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws