• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

DNA-lid vraagt prioriteit voor investeringen in visserijsector

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 juli 2026 03:00
in Suriname
Vissers Nickerie hebben volgens Raghoenandan dringend betere voorzieningen nodig. Illustratiefoto.

Vissers Nickerie hebben volgens Raghoenandan dringend betere voorzieningen nodig. Illustratiefoto.

Tijdens de tweede ronde van de behandeling van de Staatsbegroting 2026 heeft DNA-lid Raghoenandan de regering opgeroepen om met prioriteit te investeren in de visserijsector van Nickerie.

Volgens hem leveren de vissers een belangrijke bijdrage aan de economie en de voedselvoorziening van Suriname, maar ontbreekt het nog steeds aan essentiële voorzieningen om de sector duurzaam te ontwikkelen.

Belangrijke economische sector

Volgens Raghoenandan voorziet de visserijsector in werkgelegenheid voor honderden gezinnen en levert zij een belangrijke bijdrage aan de nationale economie. Ondanks die economische betekenis blijven noodzakelijke investeringen volgens hem achter.

“Onze vissers zorgen voor werkgelegenheid, leveren een belangrijke bijdrage aan de voedselvoorziening en genereren inkomsten voor honderden gezinnen.

Toch moeten zij hun werkzaamheden nog steeds uitvoeren zonder de faciliteiten die nodig zijn voor een moderne en efficiënte visserij,” stelde het parlementslid.

Bekijk ook:

Nog geen besluit over opslag radioactieve bronnen in Houttuin, zegt minister Brunings

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

Behoefte aan moderne aanmeersteiger

Raghoenandan wees erop dat de vissers van Nickerie al geruime tijd vragen om de aanleg van een centrale aanmeersteiger die aansluit op de behoeften van een moderne visserijsector.

Volgens hem moet deze voorziening beschikken over voldoende aanlegplaatsen, een moderne ijsmachine voor de productie en opslag van ijs, sanitaire voorzieningen, goede verlichting en voldoende opslagruimte voor vis en materialen.

Hij benadrukte dat dergelijke voorzieningen geen luxe zijn, maar een noodzakelijke investering in de toekomst van de sector.

Investeren in kwaliteit en concurrentiekracht

Volgens Raghoenandan dragen betere faciliteiten direct bij aan de kwaliteit van de visvangst. Door een betere opslag en verwerking kan kwaliteitsverlies worden beperkt, waardoor vissers een hogere opbrengst voor hun producten kunnen realiseren.

Daarnaast versterkt een moderne infrastructuur volgens hem de concurrentiepositie van de Surinaamse visserijsector op zowel de nationale als internationale markt.

Oproep aan de regering

Het DNA-lid deed een dringend beroep op de regering om de aanleg van een centrale aanmeersteiger in Nickerie op korte termijn op te nemen in het beleid en hiervoor de benodigde financiële middelen beschikbaar te stellen.

“Investeren in onze vissers betekent investeren in economische groei, werkgelegenheid en duurzame ontwikkeling. De vissers vragen geen gunst, maar de basisvoorzieningen die zij nodig hebben om hun werk veilig, efficiënt en rendabel uit te voeren,” aldus Raghoenandan.

Hij sprak de verwachting uit dat de regering de signalen vanuit de sector serieus zal nemen en met concrete maatregelen zal komen om de visserij in Nickerie verder te versterken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Patrick Brunings zegt dat de zorgen van bewoners van Houttuin worden meegenomen bij de beoordeling van de geplande opslaglocatie voor radioactieve bronnen.
Suriname

Nog geen besluit over opslag radioactieve bronnen in Houttuin, zegt minister Brunings

paramaribo suriname verkeer straat
Lifestyle

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

Brandweer zet stap naar verdere professionalisering met nieuw overlegorgaan
Suriname

Minister Monorath installeert Overlegorgaan Brandweer

Illustratiefoto.
Suriname

21-jarige vrouw aangehouden voor brandstichting en poging tot doodslag in Nickerie

Regering spreekt waardering uit voor culturele bijdrage van Iwan Wijngaarde
Suriname

Iwan Wijngaarde geëerd tijdens 30-jarig jubileum van Feydrasi Fu Afrikan Srananman

Nog maar één Surinamer actief op het WK na uitschakeling van Nederland
Sport

Nog maar één Surinamer actief op het WK na uitschakeling van Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws