• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Diaspora-ondernemers bundelen krachten voor toekomst Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 mei 2026 14:30
in Suriname
3 ranjan

Diaspora mobiliseert voor Suriname.

In hotel Van der Valk A4 kwam de Surinaamse ondernemersgeest krachtig tot leven tijdens een inspirerende bijeenkomst met meer dan 55 gedreven ondernemers uit de diaspora.

De centrale boodschap was helder: de diaspora wil niet langer langs de zijlijn staan, maar een actieve rol spelen in de ontwikkeling van Suriname. Daarbij werd benadrukt dat de overheid een cruciale rol heeft in het creëren van de juiste randvoorwaarden.

Geschiedenis als kompas voor gezamenlijke toekomst

De voorzitter van het Diaspora Instituut Nederland (DIN) opende de bijeenkomst met een krachtige toespraak waarin hij de rol van geschiedenis benadrukte als richtinggevend kompas.

Hij stelde dat het verleden helpt om de positie in de wereld van vandaag te begrijpen, maar dat het de gezamenlijke visie is die de toekomst vormgeeft.

Met zijn woorden onderstreepte hij de verbindende rol van DIN als brug tussen mensen, ideeën en concrete projecten gericht op de wederopbouw van Suriname.

Eerlijke inkijk in ondernemen in Suriname

Onder leiding van moderator Sivano Seymour werd het programma strak en doelgericht vormgegeven. Ondernemers Anil Jagroep en Roland Soedamah deelden openhartig hun ervaringen met ondernemen in Suriname.

Zij spraken niet alleen over kansen, maar benoemden ook de uitdagingen zoals bureaucratische processen en logistieke obstakels.

Tegelijkertijd maakten zij duidelijk dat doorzettingsvermogen en strategisch inzicht leiden tot succes en nieuwe mogelijkheden.

Mis dit niet:

Surinaamse diaspora in New York viert halve eeuw Sranan Dey

SDU bekritiseert uitspraak Van Samson over vrouwelijke president: “Woorden van leiders dragen verantwoordelijkheid”

Persoonlijke pitches versterken netwerk en samenwerking

Een bijzonder element van de bijeenkomst was de persoonlijke benadering waarbij iedere ondernemer de kans kreeg zichzelf en zijn of haar onderneming kort te presenteren.

Dit zorgde ervoor dat niemand anoniem bleef en legde direct de basis voor gerichte en inhoudelijke gesprekken tijdens de netwerkborrel. Hierdoor ontstonden concrete samenwerkingen en werden ondernemers verbonden op basis van gedeelde ambities en complementaire expertise.

De bijeenkomst maakte duidelijk dat de behoefte aan verbinding binnen de diaspora groter is dan ooit. Vanuit de zaal klonk een sterke oproep om dergelijke bijeenkomsten vaker te organiseren.

Verschillende ondernemers boden spontaan hun ondersteuning aan voor de organisatie van toekomstige events. De diaspora toont hiermee niet alleen bereidheid om te investeren, maar vooral de intentie om actief mee te bouwen aan duurzame ontwikkeling.

Volgende bijeenkomst bevestigt groeiende beweging

De eerstvolgende bijeenkomst op 30 mei, wederom in hotel Van der Valk A4, is inmiddels volledig volgeboekt. Dit onderstreept de groeiende urgentie en betrokkenheid binnen de diasporagemeenschap.

De beweging is in versnelling en laat zien dat gezamenlijke inzet en samenwerking de sleutel vormen tot een bloeiend Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Landveld viert 50 jaar Sranan Dey in New York
Suriname

Surinaamse diaspora in New York viert halve eeuw Sranan Dey

Cedric van Samson.
Suriname

SDU bekritiseert uitspraak Van Samson over vrouwelijke president: “Woorden van leiders dragen verantwoordelijkheid”

Langatabiki bespreekt grensafspraken.
Suriname

Pamaka Traditionele Autoriteit pleit voor blijvende betrokkenheid bij uitvoering grensprotocollen

Infrastructuur krijgt prioriteit onder districtscommissaris Muller
Suriname

Brug over Parakreek weer veilig na grootschalig herstel

Tijdelijke reis naar Suriname betekent niet automatisch einde van de Ziektewetuitkering.
Lifestyle

Nederlandse ziektewetuitkering meenemen naar Suriname alsnog niet verboden

Heterdaadacties leiden tot drie arrestaties in Paramaribo
Suriname

Politie voorkomt diefstal van kluis bij fastfoodzaak Johan Adolf Pengelstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws