• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dharm Mungra bekritiseert NPS- voorzitter Rusland voor rol tariefsverhogingen EBS

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 mei 2024 18:12
in Suriname
Elektriciteit draden stroom energie EBS

Illustratiefoto

In een interview met GFC Nieuws heeft ingenieur Dharm Mungra, de topman van De Nieuwe Leeuw (DNL), zijn visie geuit over de recente tariefsverhogingen van de Energie Bedrijven Suriname (EBS).

Volgens Mungra hebben deze verhogingen niets te maken met het afbouwen van subsidies, maar zijn ze eerder het resultaat van jarenlange financiële wanpraktijken.

Mungra stelt dat er nooit sprake is geweest van echte subsidie, maar dat het eerder ging om een systeem van corruptie en verspilling, bedoeld om de Surinaamse consument extra kosten op te leggen.

“De zogenaamde subsidie is een volkomen misleiding,” verklaart hij.

“Men schroeft eerst de kostprijs op via dure olieaankopen van Staatsolie en geeft vervolgens een deel zogenaamd terug als subsidie.”

Hij heeft in dit kader ook kritiek op Gregory Rusland, voormalig minister van Natuurlijke Hulpbronnen(NH) en huidig voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS).

De DNL topper beschuldigt Rusland ervan tijdens zijn periode als minister een sleutelrol te hebben gespeeld door de tarieven voor olie die door Staatsolie werd geleverd aan de EBS, kunstmatig hoog te houden.

“Deze politicus die nu het hardst schreeuwt, is de grootste boosdoener geweest in deze vorm van uitmelken van het volk,” zegt Mungra.

Hij voegt toe dat zowel de olieprijzen als de kosten voor hydro-energie veel lager kunnen zijn dan wat momenteel aan de consumenten wordt doorberekend.

“Staatsolie zou hun olie nooit voor de wereldmarktprijs moeten verkopen aan de EBS; dit is een duidelijke indicatie dat het systeem fout is,” concludeert de politicus.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

natio vrouwen
Sport

Natio UMA jaagt op historische stap richting WK 2027

[Aggregator] Downloaded image for imported item #431492
Suriname

Politie grijpt in tegen smokkel aan westgrens, verdachte aangehouden in Nickerie

santokhi ramadhan hassankhan
Suriname

VHP-voorzitter Santokhi breekt vasten met gemeenschappen in drie districten

Holi handen PHAGWA PAGWA PAGHWA
Suriname

Nationale Democratische Partij benadrukt eenheid tijdens Phagwa

richano santokhi
Suriname

Ex-president Santokhi reageert op aanhouding zoon

supermarkt winkelen boodschappen
Suriname

Parlement bespreekt stijgende prijzen met bedrijfsleven en winkeliers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws