• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Derde editie Operatie Gran Mati van start

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 augustus 2023 07:30 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:06
in Nieuws
Renovaties en gratis medische diensten bij derde editie Operatie Gran Mati 4 503x400 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Nationaal Leger (NL) in Suriname heeft een aanvang gemaakt met de derde editie van de civiel-militaire operatie Gran Mati.

Dit jaar vindt de operatie plaats in de gebieden Langa Tabiki, Powakka, Coronie en Corneliskondre.

In de eerste fase van de operatie, die 14 tot en met 21 augustus duurt, zullen de gemeenschappen van Langa Tabiki en omgeving worden voorzien van tandheelkundige en oogheelkundige behandelingen aangeboden door Surinaamse en Nederlandse specialisten. De operatie zal zich hierna verplaatsen en verder worden voortgezet op 25 en 26 augustus te Powakka.

Naast de tandheelkundige en oogheelkundige behandelingen, worden ook de toiletgroepen van de OS Langa Tabiki gerenoveerd. Verder zal de Salemschool in het district Coronie in de eerste week van de maand september worden aangepakt.

Gran Mati wordt officieel te Corneliskondre afgesloten met gezondheidsvoorlichting en gezondheidsmetingen. Deze operatie wordt in samenwerking met andere overheidsinstanties, Amerikaanse en Nederlandse defensieorganisaties, ngo’s en bedrijven uitgevoerd.

Gran Mati, de grote vriend, is een welkome aanvulling op de reguliere gezondheidszorg. Er vindt hierdoor ook informatie-uitwisseling plaats tussen specialisten van de verschillende landen.

Ook wordt de veiligheid in deze gebieden verbeterd. Met deze operatie komt het leger dichter bij het volk om te steunen en aan te pakken waar nodig. Hiermee wordt getracht een stukje ontwikkeling te brengen in het gebied.

Bekijk ook:

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Modern hoofdbureau moet politiezorg verder versterken.
Suriname

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Suriname bereidt zich voor op volgende VN-mensenrechtenbeoordeling
Suriname

Minister Monorath en Stichting Projecta bespreken versterking mensenrechten in Suriname

Ontsnapping ontdekt tijdens overdracht van de wacht.
Suriname

Drie politieambtenaren buiten functie na ontsnapping zware crimineel

Nieuw pompgemaal moet wateroverlast in Creola verleden tijd maken.
Suriname

Bouw nieuw pompgemaal in Creola officieel van start

Justitie investeert in betere gebouwen, veiligheid en dienstverlening
Suriname

Justitie en Politie zet onderhoudswerkzaamheden bij Opa Doeli en BUFAZ voort

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws