• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dc Saramacca en DNA-lid Debie bespreken problemen met EZ-minister

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 oktober 2022 06:59
in Nieuws
dc saramacca bansi en ez minister kuldipsing en debie

GFC NIEUWSREDACTIE- De districtscommissaris van Saramacca (Suriname), Sherin Bansi-Durga, heeft maandag samen met het DNA-lid Radjendre Debie een gesprek gehad met de minister van Economische Zaken Ondernemerschap en Technologische Innovatie, Rishma Kuldipsing en staf.

Met de minister is er gesproken over de volgende onderwerpen:

De prijscontrole en prijsbewaking van de goederen in de winkels, waaronder het model van Saramacca van prijscontrole en prijsbewaking waarbij de winkels per ressort wekelijks worden aangedaan en gecontroleerd door de daartoe opgeleide bestuursambtenaren.

De prijzen van deze basisgoederen, conform de lijst van EZOTI, worden per winkel gepubliceerd op de FB-pagina van BIC Saramacca. Hierdoor worden consumenten in de ressorten in de gelegenheid gesteld om vooraf een prijsvergelijking te maken.

Aangezien deze bestuursambtenaren volgens afspraak met de gewezen minister, Saskia Walden, middels een ministeriële beschikking zouden worden belast om ook bekeuringen en boetes op te leggen aan overtreders van de wettelijke regelingen op dit stuk, is de huidige minister gevraagd om hier alsnog invulling aan te geven.

De minister en haar staf hebben aangegeven dat het prijscontrole en prijsbewakingsproject Saramacca een goede basis biedt om vanuit de basis de prijzen te controleren in een samenwerking tussen de belanghebbenden. Ter ondersteuning hiervan zal door het ministerie in elk district een afdeling van de Economische Controle Dienst (ECD) worden gestart.

Het besluit van de minister is dan ook dat er op donderdag een werkgroep zal worden geïnstalleerd bestaande uit medewerkers van het ministerie en het commissariaat van Saramacca om het prijscontrole en prijsbewakingsproject Saramacca verder te perfectioneren. Hierna zal dit project worden besproken met de districtscommissarissen van de overige districten ter implementatie.

Door DNA-lid Debie is ook aangegeven dat de wereldmarktprijs van tarwe na bemiddeling van Turkije in het in het conflict tussen Rusland en Oekraïne over de export van tarwe flink omlaag is gegaan zonder dat wij hier iets van merken in de prijs. De minister gaf aan dat zij reeds bezig is met stakeholders om deze kwestie te bekijken.

Verder is ook onder de aandacht van de minister gebracht de maandelijkse verhogingen van de rijstprijs. Hier gaf de minister aan dit te zullen bespreken met haar collega van LVV. Ook is het ministerie van EZOTI doende om rijst toegevoegd te krijgen op de lijst van basisgoederen om zodoende de prijsopdrijvingen van rijst te controleren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

herstel openbare markt albinae
Suriname

Ingrijpende verbeteringen aan marktinfrastructuur Albina

geld portemonnee leeg
Suriname

RvM geeft groenlicht voor schrappen niet-geregistreerde ambtenaren van loonlijst

verkeer paramaribo suriname stoplicht auto
Lifestyle

Hoe veilig zijn de Surinaamse wegen vergeleken met buurlanden?

melk
Suriname

Surinaamse overheid runt zelf een melkfabriek, wat in de meeste westerse landen ongewoon is

tuinieren aarde
Suriname

Kopers voelen zich misleid bij aankoop van zogenoemde zwarte aarde

[Aggregator] Downloaded image for imported item #426961
Suriname

Veroorzaker dodelijk ongeval zegt dat remmen weigerden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws