• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dankzij Trump kunnen Venezolanen in Suriname terugkeren naar een veiliger land

Maduro en echtgenote diep in de nacht uit huis gehaald en op vliegtuig naar NY gezet

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 januari 2026 12:47
in Suriname
trump suriname venezuela

Trump waarschuwde Maduro al veel eerder

Venezuela ligt hemelsbreed nog geen 1400 kilometer van Suriname, maar voelde de afgelopen jaren voor veel Venezolanen onbereikbaar en gevaarlijk.

In het Zuid-Amerikaanse land werden vreedzame demonstranten tegen het regime van Nicolás Maduro mishandeld, opgesloten en in veel gevallen omgebracht.

Na omstreden verkiezingen werd Maduro door veel westerse landen niet erkend als president. Die politieke en economische malaise zorgde voor een enorme vluchtelingenstroom, ook richting Suriname.

Vluchtelingen wereldwijd

Wereldwijd zijn volgens internationale organisaties bijna 7,9 miljoen Venezolanen gevlucht of gemigreerd.

Ook in Suriname vestigde zich een groep Venezolanen, al blijft die kleiner dan migrantenstromen uit bijvoorbeeld Cuba en de Dominicaanse Republiek. Voor velen ging het om overleven, niet om een bewuste keuze.

Nieuwe politieke schok uit Washington

Vandaag kwam daar beweging in. De Amerikaanse regering onder leiding van Donald Trump kondigde via minister van Justitie Pam Bondi aan dat Nicolás Maduro en zijn echtgenote Cilia Flores strafrechtelijk vervolgd worden in New York.

Het gaat om zware verdenkingen, waaronder narco-terrorisme, cocaïnehandel, wapens en zogeheten destructive devices.

Op X circuleren inmiddels beelden uit Caracas waarop men massaal “Libertad” roept, Spaans voor vrijheid.

Mis dit niet:

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

Caracas amanece con venezolanos gritando “libertad”, aplaudiendo y celebrando pic.twitter.com/IFjTxwOq37

— Ana María Diez 🇻🇪 (@AnaMariaDiez) January 3, 2026

Ook in andere Zuid-Amerikaanse landen reageren Venezolanen zichtbaar opgelucht. Volgens de Venezolaanse advocate Ana María Diez betekent dit voor veel mensen vooral hoop na jaren van angst.

Wat betekent dit voor Venezolanen in Suriname

Voor Venezolanen in Suriname heeft het nieuws vooral een psychologisch effect. Mensen voelen weer perspectief en zoeken waarschijnlijk contact met familie in Venezuela.

Er wordt informatie verzameld over veiligheid, werk en medische zorg.

Tegelijkertijd waarschuwen internationale media zoals Reuters en AP dat een machtsvacuüm of noodtoestand de komende periode niet is uitgesloten.

Terugkeer gebeurt daarom zelden direct. Pas wanneer basisveiligheid, inkomen, medicijnen en betaalbare voeding gegarandeerd zijn, zullen velen daadwerkelijk de stap zetten.

Maar voor het eerst in jaren lijkt terugkeer geen illusie meer, ook voor Venezolanen die hun leven voorlopig in Suriname hebben opgebouwd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vliegen reizen vliegtuig passagier
Nederland

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

De organisatie van Copa Pertjajah bereidt zich voor op de tweede editie van het 6x6-toernooi. Foto: Pixabay
Sport

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

Brandweer blijft alert op mogelijke nasmeulende resten.
Suriname

Situatie op vuilstortplaats Ornamibo stabiel, voorzorgsmaatregelen opgeheven

Personeelsadministratie Justitie onder de loep.
Suriname

Justitie en Veiligheid start trainingen voor uniforme afhandeling personeelszaken

Longarts Gopie. Foto: CDS
Gezondheid

Longarts Gopie: Brandrook, fijnstof én Saharastof vormen gezondheidsrisico

Werkzaamheden aan de natte infrastructuur in Lelydorp en omgeving moeten de waterafvoer en landbouw verbeteren. Foto: CDS
Suriname

LVV pakt jarenlange achterstand in waterwegen rond Lelydorp aan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws