• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dame uit Commewijne valt alleen op witte heren na emigratie naar Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 juni 2023 01:00
in Lifestyle
vrouw dame hoofd achteren

GFC LIFESTYLEREDACTIE-  Een Javaans- Hindostaanse dame die haar hele jeugd heeft gewoond in Commewijne(Suriname) en sinds 2015 is geëmigreerd naar Nederland, kan zich niet voorstellen dat haar etniciteitsvoorkeur voor een partner helemaal is veranderd.

De dertiger zegt aan GFC Lifestyle dat ze voorheen er niet over piekerde om een relatie aan te gaan met een witte man.

“Ik viel alleen op Hindostaanse en Javaanse mannen. Ik had het nooit verwacht dat een witte heer mijn hart zou kunnen stelen. Voor mij was dat altijd onmogelijk en ik vertelde dat ook aan een ieder. Maar nu is alles omgekeerd, ik wil geen Surinaamse mannen meer.”

Een relatiedeskundige zegt aan GFC dat het emigreren naar een ander land invloed kan hebben op de partnerkeuze, inclusief etniciteitsvoorkeuren.

Dit is volgens haar vooral te wijten aan verhoogde blootstelling aan en interactie met verschillende culturen, tradities en levensstijlen.

Het is niet ongebruikelijk dat individuen na verloop van tijd een grotere waardering en openheid ontwikkelen voor culturele diversiteit. Dit kan zich manifesteren in hun partnerkeuze, waardoor ze meer geneigd zijn om relaties aan te gaan met mensen van andere etnische achtergronden dan voorheen.

Daarnaast kunnen de normen en waarden van het gastland ook invloed hebben op partnerkeuzes, bijvoorbeeld als het gastland meer divers en open is in vergelijking met het land van herkomst.

Echter, zo benadrukt ze, iedere individuele ervaring varieert en wordt beïnvloed door vele factoren, waaronder persoonlijke overtuigingen en ervaringen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouw oud roken drinken alcohol oma
Lifestyle

Surinaamse oma wordt 100 jaar oud ondanks roken en drinken, dus zo ongezond is het niet?

hiv aids
Lifestyle

Bezorgde burgers over hiv-besmettingen: “Stop met veroordelen, begin met begrijpen”

suriname avond nacht paramaribo zonsondergang
Lifestyle

Kan je in Suriname leven met een Nederlands pensioen van €1000 per maand?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws