• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Cuba wil sterkere positie voor Spaans in Surinaams onderwijs

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 augustus 2025 12:00
in Suriname
currie en ambassadeur cuba

Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur ontving de Chargé d’Affaires, Roberto Blanco Domínguez van Cuba in Suriname.

Het overleg stond in het teken van het versterken van de bilaterale samenwerking, in het bijzonder op onderwijsgebied.

De diplomatieke banden tussen beide landen op dit vlak zijn al jaren hecht, onder meer door het gezamenlijke beurzenbeleid.

Momenteel volgen dertien Surinaamse studenten in Cuba een medische opleiding. Tijdens het onderhoud vroeg Chargé d’Affaires, Blanco Domínguez speciale aandacht voor het vak Spaans.

Volgens hem is het, gezien de prominente rol van Spaans in de regio, wenselijk dat de taal op alle onderwijsniveaus in Suriname wordt aangeboden.

Rosario gaf aan dat met de vorige ambassadeur reeds gesprekken voerde over het versterken van de opleiding Spaans op het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL).

De Chargé d’Affaires, opperde het idee voor een speciale school om de Spaanse taal aan te leren, maar minister Currie sprak zijn voorkeur uit voor een samenwerking onder één paraplu van bestaande Spaanstalige instituten, zoals het Venezolaans Instituut voor Cultuur en Samenwerking (IVCC), die naast taalcursussen ook culturele activiteiten en kunstexposities organiseert.

Verder werd gesproken over samenwerking bij nieuwe opleidingen, onder meer in de opkomende olie- en gassector, maar ook in andere duurzame industrieën.

Beide partijen waren het unaniem eens: “Education is the foundation for the future of the country.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

tigri guyana suriname grens
Suriname

Tigri-kwestie blijft gevoelig: Suriname vraagt voortzetting technisch overleg

gascilinder gasbom
Suriname

Ogane: Geen tekort aan gas

adhin
Suriname

Adhin grote favoriet voor presidentschap na wegvallen Santokhi

bouva
Suriname

Bouva: Suriname houdt vast aan controle Corantijnrivier, dialoog met Guyana loopt door

weg naar nickerie oost west verbinding
Suriname

OWRO start met eerste werkzaamheden aan weg naar Nickerie, volledige rehabilitatie vereist USD 20 miljoen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws