• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Criminaliteit in Suriname vraagt om meer dan politiebewaking alleen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 april 2025 16:00
in Lifestyle, Suriname
paramaribo suriname centrale markt kps

“Waarom doet de politie niets?” is een veelgehoorde kreet in Suriname, zeker bij berichten over geweld, diefstal en overvallen.

Maar volgens Suriname-analist R. Pinas is het beeld dat de politie als enige verantwoordelijk is voor veiligheid niet alleen onvolledig, maar ook misleidend.

Hij stelt tegenover GFC Nieuws dat er een veel fundamenteler probleem schuilgaat achter de roep om meer politie op straat.

Pinas benadrukt dat het politiewerk weliswaar hoognodig is voor de handhaving van orde en het voorkomen van misdrijven, maar dat de wortels van criminaliteit vaak dieper liggen dan men beseft.

“In Suriname hebben we te maken met een bredere maatschappelijke disbalans. Denk aan armoede, werkloosheid, gebrekkige opvoeding en een falend schoolsysteem. Als deze zaken niet worden aangepakt, blijft het dweilen met de kraan open.”

De analist wijst erop dat veel jongeren in een omgeving opgroeien waar geweld, wantrouwen en uitzichtloosheid normaal zijn.

“Als je niets te verliezen hebt, is de stap naar criminaliteit klein,” zegt hij.

“De politie komt pas in actie nadat iets fout is gegaan. Maar de echte strijd moet veel eerder gevoerd worden in de huiskamers, op scholen en binnen sociale netwerken.”

Bekijk ook:

ABOP-parlementariër Jordan vraagt opheldering over beelden van gewapende buitenlanders in Sarakreek

Burgervader Kabalebo bezoekt nabestaande en brandgedupeerde familie

Volgens de objectieve waarnemer is het daarom noodzakelijk dat beleidmakers niet uitsluitend investeren in repressie, maar ook in sociaal herstel.

“Zolang we veiligheid blijven zien als alleen een taak van de politie, zullen we telkens opnieuw schrikken van de gevolgen van verwaarloosde structuren,” waarschuwt hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

genevievre jordan
Suriname

ABOP-parlementariër Jordan vraagt opheldering over beelden van gewapende buitenlanders in Sarakreek

Menselijke betrokkenheid centraal tijdens bezoeken.
Suriname

Burgervader Kabalebo bezoekt nabestaande en brandgedupeerde familie

verkeer politie
Suriname

Politie krijgt meer handhavers om verkeersovertreders te pakken

Nieuwe belastingwetten moeten zorgen voor meer uniformiteit en rechtszekerheid.
Suriname

Belastingdienst presenteert omvangrijk pakket fiscale hervormingen aan parlement

Nieuw onderzoek verklaart verschillen tussen olievondsten in Guyana en Suriname.
Suriname

Waarom Guyana meer olie vindt dan Suriname: onderzoekers geven verklaring

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws