• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

COVAB en Nederlandse mbo-opleiding Curio verkennen samenwerking in verpleegkundig onderwijs

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 oktober 2026 12:00
in Gezondheid, Nederland, Suriname
Docenten uit Breda bezoeken Suriname voor kennisuitwisseling.

Docenten uit Breda bezoeken Suriname voor kennisuitwisseling.

Het EFS College COVAB heeft van 5 tot en met 16 oktober bezoek ontvangen van Peter Winters en Pien Beesems, verbonden aan de mbo-opleiding Verpleegkunde van Curio in Breda, Nederland.

Het bezoek stond in het teken van professionele ontwikkeling, kennisuitwisseling en het verkennen van mogelijkheden voor verdere samenwerking tussen beide onderwijsinstellingen.

Tijdens hun verblijf maakten de bezoekers kennis met de Surinaamse gezondheidszorg, de verpleegkundige praktijk en de opleidingen van COVAB.

Het bezoek bood zowel docenten als studenten gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en inzicht te krijgen in elkaars onderwijsaanpak.

Kennismaking met de Surinaamse gezondheidszorg

In de eerste dagen van hun verblijf bezochten Winters en Beesems verschillende zorginstellingen in Paramaribo. Daarmee kregen zij een beeld van de organisatie van de gezondheidszorg in Suriname en de dagelijkse praktijk van verpleegkundigen.

Namens Curio overhandigden de bezoekers daarnaast een donatie van verbruiksartikelen aan het EFS College COVAB. De materialen zijn bestemd voor het verpleegkundig onderwijs en kunnen worden ingezet ter ondersteuning van de praktijkgerichte opleiding van studenten.

Gastlessen en uitwisseling van onderwijservaringen

Vanaf 7 oktober volgden de bezoekers een programma bij COVAB, waarbij zij uitgebreid kennismaakten met de organisatie, het onderwijs en de werkwijze binnen de verpleegkundige opleidingen.

Naast het bijwonen van colleges verzorgden zij verschillende gastlessen voor studenten en docenten. Deze activiteiten boden ruimte om kennis en ervaringen te delen en verschillende benaderingen van verpleegkundig onderwijs met elkaar te vergelijken.

Mis dit niet:

OM en kinderrechtenorganisaties versterken kennis van jongeren

Rook in woongebieden: astmapatiënten extra kwetsbaar

De uitwisseling richtte zich daarmee niet alleen op de inhoud van de opleidingen, maar ook op de manier waarop studenten worden voorbereid op de beroepspraktijk.

Afspraken over mogelijke samenwerking

Tijdens een informeel afscheidsmoment blikten de bezoekers terug op hun ervaringen in Suriname. Zij gaven aan waardevolle inzichten te hebben opgedaan in het verpleegkundig onderwijs en de zorgpraktijk.

Namens COVAB sprak Kavita Babooram, manager Opleidingen, haar waardering uit voor het bezoek. Zij benadrukte dat afspraken zijn gemaakt om de mogelijkheden voor samenwerking tussen Curio en het EFS College COVAB verder te verkennen en uit te werken.

Welke concrete samenwerkingsactiviteiten hieruit zullen voortvloeien, moet nog nader worden uitgewerkt.

Internationale kennisuitwisseling als basis voor verdere ontwikkeling

Het bezoek vormt een stap in de verkenning van internationale samenwerking op het gebied van verpleegkundig onderwijs.

Door ervaringen uit te wisselen en kennis te maken met elkaars opleidingspraktijk kunnen beide instellingen mogelijkheden identificeren om hun onderwijs verder te ontwikkelen.

De gesprekken en activiteiten tijdens het bezoek leggen daarmee een basis voor mogelijke vervolginitiatieven tussen COVAB en Curio, met als doel de kennisuitwisseling binnen het verpleegkundig onderwijs voort te zetten.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

130 LBO-leerlingen leren over kinderrechten en toegang tot het recht.
Suriname

OM en kinderrechtenorganisaties versterken kennis van jongeren

Directeur Volksgezondheid Rakesh Gajadhar Sukul.
Suriname

Rook in woongebieden: astmapatiënten extra kwetsbaar

Suriname wil maritieme risico’s eerder signaleren en beter beheersen.
Suriname

Suriname bereidt zich voor op toekomstige maritieme veiligheidsaudits

Regering wil meer Surinaamse arbeidskrachten inzetten in olie- en gassector.
Suriname

Gran Morgu voor 43 procent uitgevoerd, eerste productieboringen gepland voor december

amerika vlag
Suriname

Suriname zoekt Amerikaanse financiering voor economische groei en armoedebestrijding

Kapiteins bevestigen steun voor drinkwaterstation in Langa Uku,
Suriname

Traditioneel Gezag Langa Uku geeft groen licht voor drinkwaterstation

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws