• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Cold Case Unit onderzoekt moord op politieinspecteur Herman Gooding, 25 personen gehoord

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 juni 2025 06:00
in Suriname
politieureau nieuwe haven herman gooding

Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft het onderzoek naar de moord op politie-inspecteur Herman Gooding (1943–1990) formeel hervat.

Dat bevestigde Chanderdad Somai, hoofd van de Cold Case Unit, tijdens een persconferentie. In dit dossier, dat al 35 jaar onopgelost is gebleven, zijn inmiddels 25 personen uitvoerig verhoord.

Inspecteur Gooding werd op 5 augustus 1990 onder mysterieuze omstandigheden doodgeschoten, kort na een bezoek aan Fort Zeelandia.

Hij was op dat moment coördinator Bijzondere Delicten bij de recherchedienst en hield zich bezig met gevoelige zaken, waaronder het bloedbad van Moiwana en een omvangrijke drugsvangst in Moengo, waarbij volgens bronnen destijds ook militaire belangen in het spel waren. Zijn lichaam werd aangetroffen nabij het Monument voor de Gevallenen in Paramaribo, Waterkant.

Kort na zijn dood volgde een gewapende beschieting op het politiebureau Nieuwe Haven, waarmee de brute moord werd omgeven door politieke en militaire spanningen uit de tijd van de Binnenlandse Oorlog. Sindsdien zijn geen verdachten officieel aangeklaagd.

Somai onderstreepte dat deze zaak nog volop in onderzoek is. Zowel familieleden van Gooding als internationale organisaties hebben herhaaldelijk aangedrongen op waarheidsvinding en gerechtigheid.

Het KPS verklaarde zich, via de Cold Case Unit, opnieuw gecommitteerd aan het oplossen van dit historisch beladen dossier.

Mis dit niet:

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

Simons weigert nieuwe TAS-directeur te benoemen zolang onderzoek uitblijft

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws