• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Coeroeni heeft eigen basisschool

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 januari 2023 04:01 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:41
in Nieuws
Coeroeni heeft eigen basisschool 2 1024x602 1

GFC NIEUWSREDACTIE- In navolging van de opening van de school in het nabijgelegen dorp Amatopo, een dorp aan de Corantijnrivier in het district Sipaliwini in Suriname in augustus 2022, is nu ook de tweede school klaar.

De Stichting Groene Groei Suriname (GGS) heeft samengewerkt met het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) om deze twee scholen in het Zuid-Westen van Suriname te bouwen.

Woensdag vond de feestelijke pre-opening van de school plaatst. Minister Levens gaf in een videoboodschap aan dat dit ook voor haar een feestelijke dag was. “Nu zullen de kinderen hier voor het eerst in hun eigen dorp naar school gaan. Als minister weet ik hoe belangrijk het is dat vooral jonge kinderen bij hun woonomgeving, en dichtbij hun ouders, zijn. Daarom is deze school gebouwd.”

Een delegatie van het MinOWC en GGS waren aanwezig, samen met GGS’ ambassador Dean Gorré. Die heeft bijgedragen zodat de bouw voortgang kon hebben, er lesmaterialen gemaakt konden worden en elk kind voorzien kon worden van een gevulde schooltas met uniform.

Het MinOWC zal per eind april 2023 een leerkracht stationeren die 29 leerlingen tussen 5 en 15 jaar zal begeleiden bij hun lessen. Een lokale kracht is aangetrokken als ontwikkelingswerker om te helpen met de vertaling van de Trio-taal naar het Nederlands, en terug.

Net als in Amatopo werd de school veelal met lokale materialen gebouwd. Ook de lokale bevolking, zowel heren als dames, hebben zich voor de bouw van de school ingezet. De bouw van deze twee scholen is een succesvol model voor partnerschap gebleken tussen lokale bevolking, organisatie en MinOWC.

Mis dit niet:

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

BIO-SWEET-project officieel van start in Kwamalasamutu.
Suriname

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws