• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Cijfers zelfmoordpogingen Suriname schrikbarend

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 februari 2021 20:00
in Nieuws
little girl making suicide gesture with hands checked shirt jacket looking unhappy 176474 17568

INGEZONDEN– Per dag worden er 1 tot 2 zelfmoordpogingen ondernomen in Suriname.

Op jaarbasis gaat het om zeker 600 geregistreerde zelfmoordpogingen. De niet geregistreerde pogingen in combinatie met aanstalten die er zijn gemaakt liggen vele malen hoger.

Op jaarbasis sterven 150 mensen aan zelfdoding. Dit betekent dat wekelijks 2-3 mensen het leven laten na de hand aan zichzelf te hebben geslagen. Voor een kleine samenleving met nog geen 600.000 inwoners zijn dit schrikbarende cijfers.

Op basis van beschikbare data heeft Suriname 26 suïcidegevallen per 100.000 bewoners.

Wereldwijd is dit 16 gevallen per 100.000 inwoners. Suriname ligt dus ver boven het wereldgemiddelde. Dit benadrukt de noodzaak voor een effectieve aanpak van dit vraagstuk.

Oorzaken voor het grote aantal zelfmoorden zijn vaak te vinden in de relationele sfeer. Vooral mannen hebben moeite met communiceren.

‘Mannen mogen niet huilen! Dat is het algemeen beeld. Mannen zijn stoer en lossen hun zaakjes zelf wel op. Maar daardoor worden problemen binnen een relatie maar mondjesmaat opgelost.

De afgelopen dagen hebben wij een aantal zelfmoordgevallen gehad. Er niet over praten, zal dit stijgend probleem niet oplossen.

Wij, de samenleving, maatschappelijke organisaties en de overheid, zullen hierover moeten praten en oplossingen zoeken, want ondertussen behoort zelfmoord tot een van de top doodsoorzaken in Suriname.

UMA Suriname

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Wéér vrouw dood door geweld: wat doen we verkeerd?

 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Kabinet President Simons - Rusland
Suriname

Suriname stabiliseert brandstofprijzen met price cap methode vanaf 17 maart

kapper barber kapsalon haar knippen
Lifestyle

KIVC waarschuwt voor misleidende adviezen bij kappers in Suriname

oog
Lifestyle

Nederlanders nemen Surinaamse term voor oogontsteking over

Kaarsen
Suriname

44-jarige voetganger sterft na wekenlange strijd in ziekenhuis

brand
Suriname

Containerwoning en materieel ondernemer in vlammen opgegaan, mogelijk brandstichting

simons en jetten
Nederland

Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek tussen Simons en Jetten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws