• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CHS en BiZa organiseren infosessie voor ordentelijk verloop verkiezingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 mei 2025 13:00
in Suriname
Foto CHS training HSB

In aanloop naar de verkiezingen op 25 mei heeft het Centraal Hoofdstembureau (CHS), in samenwerking met het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa), een derde infosessie georganiseerd voor de voorbereiding van de hoofdstembureaus (HSB’s).

CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier benadrukte het belang van een transparant en ordentelijk verkiezingsproces.

“Wij streven naar een proces dat volledig volgens de regels verloopt en dat door zowel het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) als nationale en internationale waarnemers als betrouwbaar wordt bestempeld.”

BiZa-onderminister Maurits Hassankhan legde de nadruk op de praktische uitvoering en riep deelnemers op om de verstrekte informatie grondig door te nemen om fouten op de dag van stemming te voorkomen.

Tijdens de sessie werd uitgebreid stilgestaan bij de taken van de HSB’s vóór en na de stemming, waaronder het correct invullen van de processen-verbaal.

Ook werd een demonstratie gegeven van de applicatie die zal worden gebruikt voor de eindverwerking van de documenten.

De training wordt afgesloten met een simulatieoefening op de diverse HSB-locaties, om de opgedane kennis direct in de praktijk te testen.

Bekijk ook:

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

Politie vernietigt bijna twee ton drugs onderschept op Surinamerivier

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zelfrijdende auto's worden steeds slimmer, maar Suriname kent nog grote uitdagingen.
Lifestyle

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

JIT vernietigt bijna twee ton drugs in Kraka district Para. Foto: KPS
Suriname

Politie vernietigt bijna twee ton drugs onderschept op Surinamerivier

Opa Doeli jeugdcentrum krijgt grote schoonmaak en reparaties afgerond. Foto: JusPol
Suriname

Jeugdgevangenis Opa Doelie en rechtbank krijgen grote schoonmaak en reparaties

Minister Monorath opent workshop voorbereiding Universal Periodic Review in Torarica. Foto: JusPol
Suriname

Suriname oefent voor internationaal mensenrechtenonderzoek in Genève

Voor Surinamers geldt een visumplicht voor een kort verblijf in Nederland, terwijl Venezolanen visumvrij naar het Schengengebied mogen reizen.
Lifestyle

Surinamers hebben visum nodig voor Nederland, Venezolanen niet

Milieuproblemen en bedreigingen voor leefgebieden vragen dringende aandacht.
Suriname

ESAV: Bescherming van binnenland moet prioriteit zijn, niet organisatiegeschil rond Inheemsendag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws