• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Chinese zakenman kiest voor Cubaanse werknemers vanwege kritiekgevoeligheid van Surinaams personeel

Patty door Patty
9 juli 2024 22:00
in Lifestyle, Suriname
Schoonmaker

'We zijn in Suriname en er dient in het Nederlands of Engels een handleiding te zijn'

In een discussie binnen een besloten groep op sociale media heeft een Chinese ondernemer uit Paramaribo, Suriname, die binnen zijn privékringen bekend staat als 老板 zijn voorkeur uitgesproken voor Cubaanse werknemers in zijn warenhuis.

Volgens de entrepreneur ligt het werktempo van Cubanen aanzienlijk hoger, klagen ze minder en staan ze open voor opbouwende kritiek, wat volgens hem niet het geval is bij veel Surinaamse krachten.

De zakenman beweert dat Surinaamse werknemers vaak kritiek als een persoonlijke aanval zien, wat hun werkprestaties en de werksfeer negatief beïnvloedt.

Onderzoek van GFC Nieuws Lifestyle wijst op verschillende mogelijke oorzaken voor dit gedrag.

Allereerst kan de historische en culturele achtergrond een rol spelen. In Suriname heerst nog steeds een sterke invloed van koloniale geschiedenis en hiërarchische structuren, wat kan leiden tot een verhoogde gevoeligheid voor kritiek.

Daarnaast speelt ook de huidige economische malaise een rol. Veel Surinaamse werknemers ervaren stress en onzekerheid door de economische instabiliteit, wat hun mentale weerbaarheid kan verminderen.

Bovendien ontbreekt het vaak aan effectieve communicatie- en feedbacktraining binnen bedrijven, waardoor ze niet gewend zijn aan constructieve kritiek.

De bewering heeft geleid tot een discussie over arbeidsmoraal en de noodzaak van betere trainingsprogramma’s om de weerbaarheid en productiviteit van Surinaamse arbeiders te verhogen.

Mis dit niet:

PALU: vissterfte Saramaccarivier geen incident, maar nationale ramp

Nieuwe pompen van US$ 2,7 miljoen moeten wateroverlast in Paramaribo verminderen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bescherm het volk, niet alleen het imago van de regering.
Suriname

PALU: vissterfte Saramaccarivier geen incident, maar nationale ramp

De nieuwe pompinstallatie aan de Sommelsdijks Kreek bestaat uit drie pompen en is met financiële steun van Japan gerealiseerd. Foto: CDS
Suriname

Nieuwe pompen van US$ 2,7 miljoen moeten wateroverlast in Paramaribo verminderen

Supermarkt. Illustratiefoto
Lifestyle

‘Producten die Europa weigert kunnen in Suriname wel worden toegelaten’

Llydion Dalfour. Ambtenaren van Onderwijs kunnen sinds 1 september hun werkgeversverklaring digitaal aanvragen en downloaden. Later volgen andere ministeries. Foto: CDS
Suriname

Ambtenaren Onderwijs kunnen werkgeversverklaring voortaan online aanvragen

Toekomstige officieren van justitie verdiepen kennis van strafrechtketen
Suriname

Raio’s ronden oriëntatiestage bij Hof van Justitie succesvol af

dreigt Suriname opnieuw te worden opgezadeld met dure benzine?
Suriname

Dure benzine dreigt een nachtmerrie voor Suriname te worden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws