• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Buschauffeur aangehouden na gevaarlijk incident op route Paramaribo–Lelydorp

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 mei 2026 18:00
in Suriname
[Aggregator] Downloaded image for imported item #437555

Politie treedt streng op tegen onmaatschappelijk gedrag buschauffeurs

De 44-jarige buschauffeur S.W. is door de politie aangehouden en in verzekering gesteld wegens onmaatschappelijk en gevaarlijk gedrag in het verkeer. De tweede betrokken chauffeur, de 24-jarige F.W., is na verhoor heengezonden.

Beide chauffeurs meldden zich op woensdag 13 mei 2026 op het politiebureau Latour nadat zij door de politie waren ontboden.

Incident ontstond tijdens busroute

Volgens de politie deed de benadeelde F.W. op dinsdag 12 mei 2026 aangifte van een incident dat zich vroeg in de ochtend had voorgedaan aan de Ramgoelamweg tijdens de route Paramaribo–Lelydorp.

Uit het voorlopige onderzoek blijkt dat beide chauffeurs actief zijn op dezelfde route.

Volgens de verklaring van F.W. was hij langs de Van ’t Hogerhuysstraat gestopt om passagiers te laten instappen. Dat zou volgens de politie niet in goede aarde zijn gevallen bij S.W.

Gevaarlijk rijgedrag en vernieling

Tijdens de verdere rit zou S.W. de andere buschauffeur meermaals hebben gehinderd bij het inhalen. De situatie escaleerde vervolgens aan de Ramgoelamweg, waar de zijspiegels van beide bussen elkaar raakten.

Volgens de politie heeft de “tawaman” van S.W., gewapend met een ijzeren buis, daarna de rechter zijspiegel van de bus van F.W. vernield.

De situatie liep verder uit de hand toen S.W. met zijn bus tegen de bestuurderszijde van de bus van F.W. zou zijn aangereden, vermoedelijk met de bedoeling de andere chauffeur letsel toe te brengen.

Passagiers slaan op de vlucht

Door het incident ontstond paniek onder de aanwezige passagiers. Volgens de politie renden passagiers uit beide bussen weg bij het zien van het tafereel.

De bus van F.W. liep schade op aan de rechtervoorzijde.

F.W. wist uiteindelijk weg te rijden en begaf zich direct naar het politiebureau Latour om aangifte te doen.

Bussen in beslag genomen

In het belang van het onderzoek heeft de politie beide bussen in beslag genomen.

Daarnaast is de busvergunning van verdachte S.W. ingetrokken.

Na afstemming met het Openbaar Ministerie is S.W. in verzekering gesteld op verdenking van poging tot zware mishandeling en vernieling.

Politie waarschuwt buschauffeurs

De politie doet een dringend beroep op alle buschauffeurs om dergelijk gevaarlijk en onmaatschappelijk gedrag achterwege te laten.

Volgens de autoriteiten mag de veiligheid van passagiers nooit in gevaar worden gebracht door conflicten tussen chauffeurs.

De politie benadrukt dat streng zal worden opgetreden tegen personen die zich schuldig maken aan soortgelijke incidenten. Daarbij kan in overleg met het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) ook de busvergunning worden ingetrokken.

Bron: KPS

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437557
Suriname

Centrale Bank van Suriname krijgt nieuwe Raad van Commissarissen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437559
Suriname

DNA keurt nieuwe regels goed voor elektrische voertuigen in Suriname

dna opnieuw compleet na toelating van johnny kasdjo 28
Suriname

DNA weer compleet na toelating Johnny Kasdjo

regen wateroverlast overstroming
Suriname

Storingen en ITCZ beïnvloeden weerssituatie in Suriname

Pompgemaal afvoer wateroverlast overstroming regen
Suriname

OWR&O werkt aan verbetering waterafvoer om overlast bij regenval te beperken

brunings
Suriname

Zorgen in Houttuin over opslag van radioactieve bronnen voor offshoresector nemen niet af

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws