• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Burney Brunswijk ontkent beschuldigingen van valsheid in geschrifte in case Grassalco

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 januari 2026 16:29
in Suriname
grassalco logo

Ophef rond raadsbesluit NV Grassalco. Brunswijk vraagt om rectificatie.

Burney Brunswijk, voormalig president-commissaris van staatsbedrijf NV Grassalco, ontkent met klem dat hij betrokken is geweest bij enige vorm van vervalsing.

Zijn reactie volgt op de aangifte wegens valsheid in geschrifte die tegen hem en directeur Wesly Rozenhout is gedaan.

De aangifte heeft betrekking op een vermeende overtreding van artikel 278 van het Surinaams Wetboek van Strafrecht, waarin valsheid in geschrifte strafbaar is gesteld.

Twistpunt: digitaal niet terug te vinden raadsbesluit

Volgens Brunswijk draait de kwestie om een raadsbesluit dat volgens de aangever niet terug te vinden zou zijn in het digitale systeem van NV Grassalco. Brunswijk stelt dat hij hiervoor niet verantwoordelijk kan worden gehouden.

“Als de mensen van de desbetreffende afdeling het document niet in het systeem hebben ingevoerd, dan is dat niet mijn verantwoordelijkheid,” aldus Brunswijk.

De voormalig president-commissaris benadrukt dat het bewuste document wel degelijk rechtsgeldig is ondertekend.

“Ik weet dat het document sinds 15 mei 2025 is getekend en dat is te achterhalen,” zegt hij.

Brunswijk geeft aan dat hij bij iedere officiële ondertekening een foto maakt. Volgens hem is de foto van het betreffende document, genomen op 16 mei 2025, inmiddels ook getoond aan de huidige president-commissaris van NV Grassalco, Berto Sampi.

Ook fysiek aanwezig in bedrijfsarchief

Naast de digitale discussie stelt Brunswijk dat het raadsbesluit ook fysiek aanwezig is in de mappen van het bedrijf. Daarmee verwerpt hij de suggestie dat het document niet zou bestaan of ongeldig zou zijn.

Brunswijk toont zich ontstemd over de aangifte en de manier waarop zijn naam, evenals die van de directeur die inmiddels op non-actief is gesteld, in verband wordt gebracht met de zaak.

“Dit is spijkers op laag water zoeken. Ik vind het niet correct hoe men met mijn naam omgaat,” zegt hij.

Hij roept de huidige president-commissaris op om de kwestie te rectificeren en zijn naam te zuiveren.

“Dit is niet de manier waarop we met elkaar moeten omgaan.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

supermarkt winkel paramaribo alcohol
Lifestyle

Klachten van vrouwen over hangmannen bij winkels blijven zonder resultaat

man zwart senior bejaard
Gezondheid

Maandenlange jeuk kwelt hoogbejaarde in Paramaribo maar kinderen weigeren medische hulp

President Simons in overleg met Braziliaanse ambassadeur Santarosa en Embraer over luchtvaartconnectiviteit
Suriname

President Simons bespreekt luchtvaartconnectiviteit met Braziliaanse ambassadeur en Embraer

shivani en beylula at5
Nederland

Amsterdam: zwarte inwoners, waaronder Surinamers, maken grotere kans op woning

sewdien
Suriname

Dossier ex-minister Sewdien mogelijk ook naar DNA voor in staat van beschuldigingstelling

Openbaar ministerie 1300x866
Suriname

Namen Somohardjo, Hoefdraad en Nurmohamed genoemd in OM-verzoek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws