• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Burgers uiten frustratie na instorting brug Witagron: Wij betalen de prijs, niet de houtbedrijven

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 oktober 2025 10:25
in Suriname
brug bij witagron ingestort

De gedeeltelijke instorting van de brug over de Coppenamerivier bij Witagron heeft tot grote verontwaardiging geleid onder bewoners en weggebruikers.

De brug, een belangrijke verkeersverbinding tussen Paramaribo en het binnenland, is enkele uren geleden deels bezweken.

Hierdoor is het verkeer in beide richtingen volledig stilgelegd, met grote gevolgen voor bewoners, transporteurs en ondernemers in het gebied.

Een delegatie van het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) en het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing (NCCR) is onderweg naar de locatie om de schade op te nemen en te bepalen welke noodmaatregelen nodig zijn.

Onder de getroffen burgers heerst grote woede en frustratie. Velen wijzen op het zware materieel dat dagelijks over de brug rijdt, voornamelijk van houtbedrijven die actief zijn in het binnenland.

“Kijk wat voor materieel erover gaat — beestachtig! Geen bewustwording dat ze meehelpen aan vernietiging,” reageert een gedupeerde.

Volgens verschillende bewoners ligt het probleem dieper dan alleen slecht onderhoud. Zij menen dat grote bedrijven winst maken zonder verantwoordelijkheid te dragen voor de infrastructuur die ze gebruiken.

“Ze betalen 0,0 cent belasting, maar alles moet van de regering komen,” klinkt het fel.

Mis dit niet:

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

“De bedrijven die rondhout vervoeren, zullen straks gewoon pontons inzetten om hun hout aan de overkant te krijgen. Ze maken zich écht niet druk. Het zijn wij, de gewone mensen, die nu afgesneden zijn.”

Oproep tot structurele maatregelen

Naast boosheid klinkt ook een roep om nieuwe vormen van belasting en verantwoordelijkheid.

“Elke inwoner vanaf 18 jaar moet nu leefbaarheidsbelasting betalen — vanaf 100 SRD en meer naar vermogen. Gebruik dat geld om dit soort problemen aan te pakken, samen met lokale ondernemers. Want dit gaat niet alleen om een brug, dit gaat om onze leefbaarheid,” stelt een andere burger.

De instorting heeft intussen geleid tot grote logistieke problemen voor bewoners van omliggende dorpen.

Het ministerie van OWRO heeft laten weten dat technische teams ter plaatse zijn om de omvang van de schade vast te stellen en te onderzoeken hoe snel een noodvoorziening gerealiseerd kan worden.

De situatie bij Witagron wordt op dit moment nauwlettend gevolgd. Verdere informatie zal door de bevoegde instanties worden verstrekt zodra het onderzoek is afgerond.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Recreatieoordhouders vragen meer zichtbaar toezicht in Para.
Suriname

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Wel AOW-korting, geen €5000. Foto: KLM- kist op Zanderij
Nederland

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Bekende verdachte gezocht na schietpartij op goudconcessie
Suriname

Gouddelver gewond bij schietincident op concessie in Brokopondo

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws