• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Buitenlanders aangehouden voor illegale handel in jaguarproducten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 juli 2025 07:00
in Suriname
crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2

Leerkracht meldt zich bij politie in drugskoekjeszaak

Het Justitieel Interventie Team (JIT) heeft op 12 juli twee buitenlandse verdachten aangehouden op verdenking van ernstige milieudelicten en georganiseerde criminaliteit.

De verdachten worden onder meer beschuldigd van deelneming aan een criminele organisatie, witwassen, overtreding van de Jachtwet en overtreding van de Wet Economische Delicten, meldt het Openbaar Ministerie.

Bij de aanhouding trof het team een aanzienlijke hoeveelheid illegale substantie aan, lokaal bekend als “pasta”, die volgens voorlopig onderzoek is vervaardigd uit lichaamsdelen van beschermde katachtigen zoals de jaguar (Panthera onca) en de ocelot (Leopardus pardalis). Deze dieren worden opzettelijk en illegaal gedood voor commerciële doeleinden.

De zogenaamde ‘pasta’ zou volgens verklaringen van verdachten zowel uitwendig als inwendig gebruikt worden voor vermeende geneeskrachtige of versterkende werking.

De handel in dit product levert aanzienlijke winsten op en vormt een ernstige bedreiging voor de biodiversiteit van Suriname en de regio.

Naast de pasta trof het JIT ook tanden en klauwen van katachtigen aan. Deze lichaamsdelen worden vaak gebruikt als decoratieve of rituele objecten, maar vallen eveneens onder de beschermde onderdelen van wilde dieren en mogen niet worden verhandeld.

Deze aanhouding bevestigt opnieuw dat Suriname een belangrijke spil is in de internationale illegale handel in wilde dieren en dierlijke producten.

De jaguar, een iconische diersoort in het Amazonegebied, wordt al geruime tijd bedreigd door stropers die inspelen op de lucratieve markten in Zuid-Amerika en Azië.

De autoriteiten benadrukken dat het verhandelen van lichaamsdelen van beschermde dieren zwaar strafbaar is onder zowel nationale wetgeving als internationale verdragen, zoals het CITES-verdrag (Convention on International Trade in Endangered Species).

Het Justitieel Interventie Team onderzoekt momenteel of er internationale connecties zijn in deze zaak en of de verdachten onderdeel zijn van een bredere criminele netwerkgroep.

De zaak is overgedragen aan het Openbaar Ministerie voor verdere strafrechtelijke afhandeling. Er wordt tevens gekeken naar de mogelijkheid van samenwerking met internationale opsporingsinstanties.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Registratiecampagne moet jongeren perspectief bieden buiten gevaarlijke mijnactiviteiten
Suriname

Gratis medische, tandheelkundige en oogzorg voor inwoners van Albina en Moengo

Daklozen in Paramaribo
Suriname

Geld alleen herstelt mensen niet, zegt Sonny Khoeblal over zwerversproblematiek

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws