• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brunswijk waardeert samenwerking met Frankrijk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 juli 2021 13:00
in Nieuws
brunswijk 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft grote verwachtingen van de uitdieping van de samenwerking tussen Suriname en Frankrijk.

Hij is ervan verzekerd dat de samenwerking zal uitmonden in een wisselwerking van voordelen voor de beide naties.

Criminaliteitsbestrijding, rivierbescherming tegen kwikvervuiling en een afzetmarkt in Frans-Guyana voor producten die Surinaamse grensbewoners vervaardigen behoren tot de reeks van zaken die Suriname mag noemen in deze samenwerking.

De Franse ambassadeur Antoine Joly, sprak in het bijzonder over het Guyana-schild, waar Suriname ook deel van uitmaakt, die een voorbeeld moet zijn van intelligent bosbeleid en klimaatevenwicht, tijdens de receptie ter gelegenheid van de herdenking van de Dag van de Franse Revolutie op 14 juli.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Suriname is een ziek land dat onder behandeling staat van incompetente misleiders

De receptie vond plaats in Suriname op dinsdag 13 juli op de residentie van de ambassadeur.

Onder de hoogwaardigheidsbekleders bevonden zich President Chandrikapersad Santhoki en Vice-President Brunswijk vergezeld van hun echtgenoten, de voorzitter van De Nationale Assemblee, Marinus Bee, DNA-leden en enkele ministers.

Namens Suriname heeft ons Staatshoofd de felicitaties overgebracht aan de Franse president Emmanuel Macron en de gehele Franse natie.

Op deze feestdag 14 juli, wordt de Franse Revolutie van 1789 herdacht. Het is een Franse officiële nationale feestdag (en dus vrije dag). Alle Fransen zijn dan vrolijk en op veel plaatsen wordt het vuurwerk, le feu d’artifice, ontstoken.

Mis dit niet:

Milieuactivisten slaan alarm over ontbossing aan de Albergaweg te Tibiti

Twee nieuwe havens moeten honderden banen opleveren in Commewijne

Op 14 juli 1789 kwam de bevolking van Parijs in opstand, vanwege de koning die het land slecht bestuurde. Hij leefde met zijn hofhouding in weelde, terwijl het volk in bittere armoede verpauperden.

De mensen bestormden de Bastille, een gevangenis in Parijs.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

ProBios drone: Mennonietenkamp te Tibiti.
Suriname

Milieuactivisten slaan alarm over ontbossing aan de Albergaweg te Tibiti

DC Rajiv Ramsahai verwacht dat nieuwe havenprojecten en investeringen in toerisme de economie van Commewijne verder zullen stimuleren. Foto: CDS
Suriname

Twee nieuwe havens moeten honderden banen opleveren in Commewijne

Kortgedingvonnis bepaalt overdracht bestuurstaken bij TAS
Suriname

TAS: rechter bevestigt einde benoemingstermijn directeur, dienstverlening wordt hervat

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

Met bijna verlopen Nederlands paspoort naar Suriname vliegen kan al op Schiphol misgaan

LVV waarschuwt voor illegale invoer van vlees, zuivel en andere dierlijke producten
Suriname

LVV neemt verboden dierlijke producten op grensposten in beslag

VHP-ondervoorzitter koppelt leiderschapsambitie aan visie richting 2050.
Suriname

Gajadien positioneert zich voor toekomst VHP, wil partijbasis centraal stellen in strijd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws