• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brunswijk intervenieert: vuil Brownsweg en omgeving opgehaald

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 januari 2023 13:08
in Nieuws
vuilophaal

GFC NIEUWSREDACTIE- De situatie met betrekking tot vuilophaal Brokopondo in het Surinaams binnenland is op het hoogste niveau besproken.

Een directie oplossing voor vuilophaal te Brownsweg en omgeving heeft waarnemend president Ronnie Brunswijk ertoe bewogen om eigen pick-ups ter beschikking te stellen. Hij wenst dat er een structurele oplossing komt met betrekking tot de vuilophaal in Brokopondo.

Boze distric bewoners hebben gisteren uit onvrede de weg gebarricadeerd met vuilniszakken. Het vuil is enkele weken niet opgehaald en bleef zich opstapelen tot ergernis van de dorpsbewoners.

Medewerkers van de ministeries van Regionale Ontwikkeling en Sport en Openbare Werken zijn sinds vanmorgen samen met vrijwilligers bezig het vuil op te halen, meldt het Directoraat van Volkscommunicatie.

De waarnemend president heeft de minister van Openbare Werken, Riad Noermohamed, gevraagd om met districtscommissaris Ludwig Mendelzoon in het vervolg goed naar de vuilophaal in dit gebied te kijken.

Volgens de OW- minister ligt de verantwoordelijkheid voor het ophalen van vuil in de districten bij de dc’s. Met de interventie van de waarnemend president zal OW dit keer helpen met de ophaal, totdat al het vuil is opgehaald.

De burgervader van Brokopondo heeft te kennen gegeven een structurele oplossing te willen voor dit probleem. Hij heeft de verschillende dorpsbewoners gevraagd een bijdrage te willen storten in hun dorpskas, waardoor er zelf voor de vuilophaal wordt gezorgd in Brokopondo.

Echter niet alle dorpen wensen mee te werken, omdat men van mening is dat vuilophaal een plicht is van de centrale overheid. De dc zegt verder dat de middelen van de centrale overheid bij lange na niet voldoende is om het werk te doen.

Mis dit niet:

Newmont levert in 2025 economische bijdrage van US$ 634 miljoen aan Suriname

Verkeersveiligheidsmaand van start met oproep tot verantwoord verkeersgedrag

De waarnemend president heeft beloofd alles in het werk te stellen dat deze situatie zich niet herhaald en dat betrokkenen hun verantwoordelijkheid nemen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Economische bijdrage stijgt met 17 procent.
Suriname

Newmont levert in 2025 economische bijdrage van US$ 634 miljoen aan Suriname

Thema: “No du gek, tap a wegdek”.
Suriname

Verkeersveiligheidsmaand van start met oproep tot verantwoord verkeersgedrag

Surinaams regenwoud en cultuur kunnen toeristische troeven worden. Foto: Afobaka Resort
Lifestyle

Bali raakt overvol, terwijl Suriname nog ongerept is: “Over 10 jaar kan alles anders zijn”

Overheid en maatschappelijke organisaties in gesprek over gendergelijkheid.
Suriname

Gendergelijkheid vraagt om integraal beleid en gezamenlijke verantwoordelijkheid

66-jarige B.M. bezwijkt na aanrijding door personenauto.
Suriname

66-jarige voetganger overleden na aanrijding aan Frederikshoopweg

Fact-findingmissie brengt veiligheidssituatie Pikin Saron opnieuw in kaart
Suriname

Politie, SBB en Commissariaat Para bundelen krachten voor veiligheid Pikin Saron

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws