• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bijna dagelijks melding van gedumpte en verwaarloosde dieren in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 May 2024 04:30
in Lifestyle, Suriname
Straathond hond

De directie van Stichting Help Save Animals Suriname zegt in een reactie tegenover GFC Nieuws dat zij bijna dagelijks meldingen krijgen van gedumpte en verwaarloosde dieren, evenals van mensen met ongewenste nestjes.

Volgens de organisatie zijn er verschillende redenen waarom huisdiereigenaren in Suriname ervoor kiezen om hun honden en katten te dumpen. Één van de belangrijkste redenen is de financiële onmogelijkheid om voor zieke dieren te zorgen.

“Het dier wordt ziek en ze kunnen de dierenarts niet betalen,” legt de stichting uit. Daarnaast spelen de economische omstandigheden in het land een grote rol: “Ze kunnen de verzorging en voeding niet meer betalen door de financiële situatie in het land.”

Aan de stichting werd gevraagd welke specifieke programma’s of initiatieven door de organisatie zijn opgezet om het dumpen van huisdieren te voorkomen en het publiek bewust te maken van verantwoord huisdiereigenaarschap.

Hierop zegt de directie: “Wij bestaan pas een jaar en zijn nog druk bezig met het goed laten draaien van onze opvang. De dieren die in onze opvang zitten, worden voordat ze geadopteerd kunnen worden, ontwormd, gevaccineerd en gesteriliseerd of gecastreerd. In de toekomst willen wij wel programma’s ontwikkelen voor meer voorlichting.”

De sterilisatie- en castratiecampagnes in Suriname blijken een belangrijke rol te spelen in het verminderen van het aantal zwerfdieren.

“We merken de laatste jaren dat er wel minder honden op straat lopen,” merkt de directie op.

Echter, tijdens de Covid-19-pandemie kwamen deze projecten stil te liggen, wat leidde tot een tijdelijke toename van de dierenpopulatie. Momenteel worden er jaarlijks weer drie tot vier projecten uitgevoerd door diverse stichtingen, waardoor de populatie weer afneemt.

Om het dumpen van huisdieren te verminderen, is het volgens de dierenorganisatie noodzakelijk dat de uitvoerende instanties voor het naleven van de dierenwelzijnswet meer betrokken zijn bij het uitvoeren, ondersteunen en controleren van deze wet.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouwen thee koffie vriendinnen vrienden sociaal drinken
Gezondheid

Gebrek aan voorlichting maakt Surinamers kwetsbaar voor cafeïne- afhankelijkheid

Bidden bijbel
Lifestyle

Woede om kerk die mensen lokt met belofte van nooit meer verdriet

relatie stel koppel liefde
Lifestyle

Vrouwen in Suriname verzwijgen eerdere relaties vaak uit angst en schaamte

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws