• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bewoners Brokopondo gewaarschuwd voor grote regentijd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 April 2022 06:45
in Nieuws
wateroverlast overstroming

GFC NIEUWSREDACTIE- De bewoners van Brokopondo in het Surinaams binnenland zijn gewaarschuwd, want de wateroverlast kan over enkele weken erger worden.

“De bewoners van Brokopondo moeten op hun hoede zijn, want in de grote regentijd kan de situatie erger worden en kan het water gaan stijgen”, zegt minister Gracia Emanuël van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS).

De minister zegt dat na in overleg met Staatsolie de bewoners van de verschillende dorpen al op de hoogte zijn gesteld om voorzichtig te zijn. “De grote regentijd is nog niet eens aangebroken, dus ik ben bang dat wanneer we in de grote regentijd zitten, het erger gaat worden.”

De minister, die afgelopen weekeinde met haar team in Brokopondo doorbracht, heeft de mensen geadviseerd om tijdelijk te verhuizen naar hoger gelegen gebieden.

Volgens de minister is de districtscommissaris al op de hoogte gesteld om plekken in het district te identificeren waar de mensen opgevangen kunnen worden als de situatie erger wordt. “Het is moeilijk om de mensen ervan te overtuigen om hun woonplekken tijdelijk te verlaten, maar het is noodzakelijk dat ze verhuizen. Hierdoor zullen zij minder schade lijden.”

ShareTweetSend

Meer berichten

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

NDP-fractieleider Parmessar waarschuwt: geen illusies over rijkdom in 2028

vrouw dumpt goederen
Suriname

Politie Houttuin op zoek naar man en vrouw die goederen hebben gedumpt

Zwaailicht politie
Suriname

Bestuurster meldt zich maanden na zware aanrijding Martin Luther Kingweg alsnog bij politie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws