• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bewoners binnenland Suriname geëvacueerd vanwege wateroverlast

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 maart 2022 10:22
in Nieuws
wateroverlast binnenland

GFC NIEUWSREDACTIE- Het binnenland van Suriname kampt al enkele dagen met overtollig water door de extreme en aanhoudende regenval.

Vooral gebieden in Tapanahony, Brokopondo en Matawai hebben veel last hiervan.

Minister Gracia Emanuel van Regionale Ontwikkeling en Sport zegt dat de situatie vooral in het Matawaigebied alarmerend is.

Alle dorpen, met uitzondering van Pusugrunu, hebben wateroverlast. Daarom worden de mensen nu geëvacueerd. Beelden van ondergelopen gebieden circuleren op sociale media.

Bij de Afobaka-krachtcentrale is men begonnen met het spuien van water, vanwege de hoge waterstand.

Emanuel zegt dat het ministerie in constant overleg is met de dignitarissen van de gebieden, de districtscommissarissen en het Nationaal Coördinatie Centrum voor Rampenbeheersing (NCCR).

Een afvaardiging van het NCCR is woensdag vertrokken naar het Matawaigebied. Volgens de minister kunnen de kinderen in deze gebieden niet naar school.

De dorpen rondom Stoelmanseiland zijn geëvacueerd; in het Pamaaka-gebied trekken burgers naar hoger gelegen gebieden. Bewoners van het Matawaigebied zullen naar Pusugrunu gebracht worden, vertelt Emanuel.

Er is enige stagnatie bij de evacuatie opgetreden, zegt de bewindsvrouw. Zo zijn er gevallen waarbij oudere burgers hun dorpen niet willen verlaten. Zij blijven in korjalen slapen.

Het ministerie is in gesprek met het traditioneel gezag om de mensen zover te krijgen hun dorp te verlaten. Daarnaast vertrekken burgers, na evacuatie, terug naar hun dorp. Tot op dit moment kan niet geconstateerd worden dat er sprake is van een daling van de waterstand.

Een clusterteam van ministers buigt zich samen met het NCCR over de gebieden die hulp nodig hebben. Het ministerie van Defensie heeft reeds helikopters vrijgemaakt om te kunnen vliegen naar de dorpen, vertelt Emanuel.

ShareTweetSend

Meer berichten

moskee gebedshuis suriname paramaribo
Lifestyle

Waarom moslims in Suriname hun dierbaren snel begraven niet bekend bij een ieder

Interview1
Nieuws

Suriname zet stap naar nauwkeuriger bos- en energie-rapportage

belastingdienst
Lifestyle

De grenzen van Nederlandse belastingheffing bij Surinaamse remigratie

President Jennifer Simons en Marvin Pollack tijdens de Srefidenki Conferentie
Suriname

Srefidenki Conferentie zet Suriname op koers naar 2050

dranghekken waterkant
Suriname

Iconische stadszone Paramaribo klaar voor nieuwe fase

Michael Ashwin Adhin Salarbaks Mohamed Aziez Ameerani Jarbandhan en Carmen van Dijk
Suriname

Suriname versterkt internationale veiligheidspositie tijdens PSIF 30th Forum in El Salvador

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws