• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Beveiliger Schiphol onthult giftige werkomstandigheden; roddelen, urenlang staan en weinig pauzes

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 januari 2024 10:00
in Lifestyle, Nederland
schiphol airport security check g4s beveiliger

Werken bij de security check op Schiphol blijkt een uitputtende ervaring te zijn, gekenmerkt door lange uren staand fouilleren, minimale pauzes, en een thuiskomst die vaak eindigt met direct in slaap vallen.

Deze omstandigheden worden uit de doeken gedaan door een jonge vrouw die werkzaam is bij een van de beveiligingsbedrijven actief bij de security check van de luchthaven.

Een verslaggever van GFC Nieuws die recent via Schiphol naar Suriname reisde sprak met deze twintiger, die anoniem wenste te blijven, over haar ervaringen op de luchthaven.

Schiphol trok haar aanvankelijk aan omdat de opleiding tot beveiliger voor haar werd vergoed, en directe een betaalde baan betekende.

Echter, de realiteit van haar dagelijkse werkzaamheden bleek minder rooskleurig. “Als vrouwelijke beveiliger sta ik regelmatig uren achter elkaar passagiers te fouilleren, omdat er nog steeds een tekort is aan dames,” legt ze uit.

Hoewel er volgens haar vorig jaar meer dames zijn aangenomen, blijft het tekort aan vrouwelijke beveiligers nijpend. Na een lange werkdag heeft ze vaak geen energie meer over voor haar privéleven. “Ik val gelijk in slaap als ik thuis kom. De pauzes zijn gewoon te weinig,” zegt ze.

Bovendien onthult ze de ongezonde werkcultuur. “Er is een grote uitloop van personeel. Velen vertrekken direct na het behalen van hun diploma. De werkomgeving is erg toxisch; roddels zijn aan de orde van de dag, en over iedereen gaat wel een verhaal rond,” vertelt ze tot slot.

De ervaringen van de jongedame schetsen een verontrustend beeld van de arbeidsomstandigheden op een van de drukste luchthavens van Europa, en doen twijfelen aan de houdbaarheid van deze situatie op lange termijn.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo DNA assemblee
Lifestyle

Respect voor politici in Suriname lijkt verder af te brokkelen

betalen telefoon apple pay
Lifestyle

Mobiel betalen in Suriname nog vooral toekomstmuziek

klm zanderij
Lifestyle

Surinamers geloven vaak dat emigreren naar rijke landen hun toekomst garandeert

euro geld valuta
Nederland

€411.000 per dag: Nederlandse euro’s houden Surinaamse economie draaiende

politie kps beediging
Lifestyle

Alarmnummer 115 niet bekend bij alle Nederlandse toeristen in Suriname

israel
Nederland

Informatie over Israël in Suriname roept vragen op

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws