• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bestuur Diaspora Instituut Nederland treedt af

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 augustus 2022 14:00
in Nieuws
diaspora instituut nederland din santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- Het voltallig bestuur van het Diaspora Instituut Nederland (DIN) onder leiding van Kathleen Ferrier is afgetreden.

Dat blijkt uit een brief van Ferrier die viraal gaat op social media.

Het Diaspora Instituut Nederland en zijn Surinaamse tegenhanger zijn door president Chandrikapersad Santokhi in 2021 in het leven geroepen om de Surinaamse diaspora te faciliteren in de opbouw van een ‘welvarend Suriname’. Daarbij moet de vraag uit Suriname centraal staan, en niet het aanbod uit Nederland.

“Na overleg met de Surinaamse regering en een interne evaluatie zijn we tot de conclusie gekomen dat, om de doelstellingen van het DIN en de verwachtingen die gewekt zijn bij onze oprichting op 11 september 2021 te verwezenlijken, er een andere werkstructuur, een ander bestuursstructuur en een ander soort bestuur nodig zijn. Kortom een herbezinning op de benadering van het diasporabeleid.”

Om hiervoor ruimte te maken heeft het voltallig bestuur besloten om af te treden.

Het besluit betekent niet dat de projecten die gezamenlijk worden uitgevoerd, worden stopgezet.

President Santokhi ziet de diaspora als de vierde ontwikkelingsbron. Bij de lancering van DIN in Amsterdam zei het staatshoofd dat de betrokkenheid van diaspora bijzonder belangrijk is al je het land duurzaam wil ontwikkelen. “Alle human resources zijn belangrijk; dat zijn ongeveer 1 miljoen inwoners.” Santokhi merkte op dat er een inhaalslag moet worden gemaakt, nu tien jaar stilstand is doorbroken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld valuta
Lifestyle

Kunnen Surinamers in Nederland gemakkelijk een bijstandsuitkering ontvangen?

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433463
Suriname

Suriname en Ghana versterken bilaterale samenwerking

idb vp rusland rvm
Suriname

IDB presenteert vijfjarenstrategie voor Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433476
Suriname

President Simons installeert Sociaal Economische Raad

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433465
Suriname

Suriname pleit voor hechtere samenwerking tussen CELAC en Afrika

bouva
Suriname

Bouva: Surinaamse studenten in Cuba staan er niet alleen voor

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws