• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

BEP: De wereld is onrechtvaardig

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 december 2022 09:53 - Geüpdatet op 26 december 2022 08:31
in Nieuws
armoede geld

GFC NIEUWSREDACTIE- Het is weer kerstfeest. En de laatste week van het bewogen jaar 2022 is aangebroken. Alles is duur, maar Surinamers houden zich kranig.

Geen enkel feest gaat zomaar voorbij. Bombels kunnen van 27 december 2022 tot en met 2 januari 2023 worden afgeschoten. Ruim 40 containers vuurwerk zijn geïmporteerd, terwijl vijf belastingwetten door DNA worden voorbereid voor aanpassing en afhandeling ultimo het einde van het jaar.

Deze operaties in de belastingsfeer zullen ongetwijfeld de inflatie verder doen aanwakkeren, hetgeen een grote reden van zorg is.

De excuses in veerband met met slavernijverleden zijn door de Nederlandse regering uitgesproken met een veelbetekenende komma. Want het gaat natuurlijk niet alleen om excuses, maar ook om verantwoordelijkheid en aansprakelijkheid. Misdaden tegen de menselijkheid van nota bene staatswege zijn zowel onmenselijk als onwenselijk.

Gelukkig heeft Suriname weer een minister van Financiën, om de financieel economische chaos te kunnen trekken. In de hele wereld wordt door de burgers aangegeven dat het recht op voldoende inkomen om rond te komen een nieuw verworven mensenrecht is, die al die regeringen in de wereld behoren na te komen.

Net zoals de mensenrechten vanwege bescherming van de natuur en de biodiversiteit op de planeet aarde, om de doodeenvoudige reden dat de mens daardoor vrij kan ademen en in leven blijven.

Oorlogsgeweld, terrorisme, vandalisme, criminaliteit en alle voorkomende gevallen van geweld zijn uit den boze, en er staat duidelijk geschreven dat de Here Jezus, de koning der koningen, de koning van de machthebbers op deze aarde, een Vredevorst is.

Het kerstfeest wordt ter ere van Hem gevierd. Hij als lichtend voorbeeld van hoe mensen zouden moeten zijn. Gelijk, gelijkwaardig, eerbiedwaardig en eensgezind van goede wil tegenover en met elkaar.

Mis dit niet:

Onderzoeksresultaten naar massale vissterfte Saramaccarivier binnen twee weken verwacht

Voedselpakketten voor getroffen gezinnen na vissterfte in Saramaccarivier

De mensen, hun kinderen en leiders zijn daarom geroepen om het Surinaamse spreekwoord Grontapu no prati nanga leti, de wereld is onrechtvaardig, radicaal te veranderen of te doen veranderen.

BEP Mediacommissie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Patrick Brunnings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Onderzoeksresultaten naar massale vissterfte Saramaccarivier binnen twee weken verwacht

Bewoners van Pikin Saron ontvangen voedselpakketten en drinkwater na de massale vissterfte in de Saramaccarivier. Foto: CDS
Suriname

Voedselpakketten voor getroffen gezinnen na vissterfte in Saramaccarivier

suriname grens albina frans guyana
Gezondheid

Signalen dat meer Surinamers de grens oversteken voor een behandeling in Frans-Guyana

Een Boeing 777 van KLM Asia op de luchthaven van Schiphol. Ondanks de naam wordt het toestel ook ingezet voor vluchten tussen Amsterdam en Paramaribo.
Suriname

Waarom landt een KLM Asia Boeing 777 op Zanderij?

Deelnemers aan het programma Leri Fu Feni Wroko volgen een gratis opleidingstraject om hun kansen op de arbeidsmarkt te vergroten. Foto: CDS/ Nazara Kranenburg
Suriname

Gratis opleidingstraject moet meer Surinamers aan werk helpen in toerisme

Dialoog met Coronianen in Nederland
Suriname

NDP-parlementariër Le-roy Doorson betrekt diaspora in Nederland bij toekomst van Coronie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws