• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Belgische toerist: “Suriname is een bandietenland dat aan het afglijden is”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 augustus 2024 09:00
in Lifestyle, Suriname
belg in suriname

Een Belgische toerist heeft scherpe kritiek geuit op de veiligheid en infrastructuur in Suriname.

In een e-mail aan GFC Nieuws deelt Herwin, die onlangs terugkeerde van een reis door Guyana, Suriname en Frans-Guyana, zijn verontrustende ervaringen.

“Suriname heeft nog een lange weg te gaan,” begint Herwin zijn relaas.

“Tijdens mijn verblijf in Paramaribo voelde ik me onveilig. Op de hoek van de Kwattastraat, waar ik verbleef, werd iemand met een pistool overvallen.

In het complex waar ik verbleef had mijn buurman, een Surinamer, zijn jachtgeweer bij zich op zijn kamer. Het leek wel een bandietenland dat steeds verder afglijdt. Dit is toch niet normaal?”

Herwin beschrijft verder hoe hij op de Centrale Markt openlijk handel in illegale goederen waarnam. “De overheidsgebouwen en infrastructuur verkeren in een zeer slechte staat,” aldus de toerist.

Zijn ervaring bij de grenscontrole in Moleson Creek (Grensovergang Guyana – Suriname) was niet veel beter.

“De douanier zocht openlijk ruzie met mij omdat ik de toeristenbelasting van 50 euro te hoog vond. Hij beschuldigde me van zware aantijgingen en probeerde een reactie bij mij uit te lokken. Eerst dacht ik dat hij een grap maakte, maar hij was bloedserieus,” schrijft Herwin.

Volgens Herwin is van de drie Guyana’s alleen Frans-Guyana een relatief modern land met alle voorzieningen die je van een toeristische bestemming mag verwachten. “Guyana en Suriname blijven hier ver achter.”

“Zoals het er nu uitziet, is Suriname verre van klaar voor de gemiddelde toerist,” besluit Herwin zijn e-mail.

Afbeelding ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ambulance
Gezondheid

Zorgen over trage aanrijdtijden ambulances in Paramaribo

adhin
Suriname

Voorzitter Adhin: moment van bezinning in parlement na verlies Santokhi

somohardjo
Suriname

Bronto Somohardjo had presentielijst verdaagde DNA-vergadering wel getekend

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434706
Suriname

Suriname positioneert zich als opkomende energiehub tijdens Caribbean Energy Week

kaars dood overleden rouwproces
Suriname

Minister Monorath betuigt medeleven na dodelijke schietpartij politiefunctionaris

ndp leiding
Suriname

Ramon Abrahams benoemd tot staatsadviseur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws