• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bee: Relatie met EU versterken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 October 2022 12:00
in Nieuws
bee en eu

GFC NIEUWSREDACTIE- De relatie die Suriname reeds heeft met de Europese Unie (EU) moet verder versterkt worden.

Dit heeft de voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), Marinus Bee, gezegd tijdens een kennismakingsbezoek van de ambassadeur van de
EU Rene Van Nes. Afgelopen week hebben de twee hoogwaardigheidsbekleders met elkaar gepraat over de bilaterale relatie van beide landen.

“De betrekkingen van de EU en de samenwerking met Suriname worden zowel op bilaterale als op regionale niveau uitgevoerd. Samen moeten we werken aan de issues die ons allen raken zoals: klimaatverandering, inzet voor democratie, goed bestuur, de rechtsstaat en mensenrechten”, heeft de parlementsvoorzitter aangegeven tijdens het bezoek.

Verder zegt Bee dat Suriname niet op de bedeltour is, maar roept hulp en bijstand in van bevriende naties om de problemen op te lossen.
De geloofsbrieven van Van Nes zijn reeds aangeboden aan president Chan Santokhi.

De ambassadeur is voor de komende drie jaren ambassadeur van de EU met als residentie Georgetown, Guyana. Het bezoek aan de DNA-voorzitter is het eerste bezoek in zijn hoedanigheid als ambassadeur van de EU.

De ambassadeur geeft aan dat het parlement het hart van de democratie is. “De kern hiervan ligt in de gemeenschappelijke normen en waarden. Democratie is de betere bestuursvorm voor een land in tegenstelling tot de andere vormen die in de wereld gevolgd worden”, aldus Van Nes.

De ambassadeur heeft de DNA-voorzitter ook bedankt voor de ondersteuning van Suriname bij de VN-resolutie.

ShareTweetSend

Meer berichten

landbouw
Suriname

Groothandelprijzen zetten landbouwers Saramacca onder druk

geld dollar economie
Suriname

Onderzoek naar openstaande schulden districtscommissariaat Saramacca

Toyota Vitz
Suriname

Toyota Vitz populair onder criminelen: voertuigen gestolen en gestript

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws