• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bee: Relatie met EU versterken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 oktober 2022 12:00
in Nieuws
bee en eu

GFC NIEUWSREDACTIE- De relatie die Suriname reeds heeft met de Europese Unie (EU) moet verder versterkt worden.

Dit heeft de voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), Marinus Bee, gezegd tijdens een kennismakingsbezoek van de ambassadeur van de
EU Rene Van Nes. Afgelopen week hebben de twee hoogwaardigheidsbekleders met elkaar gepraat over de bilaterale relatie van beide landen.

“De betrekkingen van de EU en de samenwerking met Suriname worden zowel op bilaterale als op regionale niveau uitgevoerd. Samen moeten we werken aan de issues die ons allen raken zoals: klimaatverandering, inzet voor democratie, goed bestuur, de rechtsstaat en mensenrechten”, heeft de parlementsvoorzitter aangegeven tijdens het bezoek.

Verder zegt Bee dat Suriname niet op de bedeltour is, maar roept hulp en bijstand in van bevriende naties om de problemen op te lossen.
De geloofsbrieven van Van Nes zijn reeds aangeboden aan president Chan Santokhi.

De ambassadeur is voor de komende drie jaren ambassadeur van de EU met als residentie Georgetown, Guyana. Het bezoek aan de DNA-voorzitter is het eerste bezoek in zijn hoedanigheid als ambassadeur van de EU.

De ambassadeur geeft aan dat het parlement het hart van de democratie is. “De kern hiervan ligt in de gemeenschappelijke normen en waarden. Democratie is de betere bestuursvorm voor een land in tegenstelling tot de andere vormen die in de wereld gevolgd worden”, aldus Van Nes.

De ambassadeur heeft de DNA-voorzitter ook bedankt voor de ondersteuning van Suriname bij de VN-resolutie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

santokhi
Suriname

Voelbare leegte na overlijden voormalig president Santokhi

Somohardjo feest
Suriname

Massale opkomst tijdens feest toont enorme populariteit Paul Somohardjo

Zonne energie project
Suriname

Zonneproject brengt hoop en ontwikkeling naar Boven-Suriname

Zwaailicht politie
Suriname

Tieners opgepakt na brute beroving langs Indira Gandhiweg

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436602
Suriname

Celos slaat alarm over tekort aan landbouwonderzoekers

wateroverlast
Suriname

Structurele aanpak wateroverlast in Wanica Centrum van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws