• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Auto van €7000 in Nederland kost vaak duizenden euro’s meer in Suriname

P. Peterson door P. Peterson
12 januari 2024 03:00
in Lifestyle, Nieuws
auto sleutel

Foto ter illustratie.

In de nasleep van een recent artikel op GFC Nieuws, waarin een Nederlandse autoverkoper beweerde dat Surinaamse autohandelaren woekerwinsten maakten, ontving onze redactie meerdere reacties van personen uit beide landen.

De verkoper deelde zijn bevindingen met GFC, waarbij hij uitlegde dat de winstmarges voor gebruikte auto’s in Nederland doorgaans tussen de 8 en 15 procent liggen.

Echter, in Suriname schat hij dat de marges voor gebruikte auto’s minstens 30 procent zouden zijn.

Een opmerkelijk voorbeeld kwam naar voren in een mail van een lezer: “Ik had interesse in een Toyota Rav4 uit 2008. Deze auto had een vraagprijs van ongeveer 12.000 dollar, terwijl diezelfde wagen in Nederland, met vergelijkbare kilometerstand, vaak duizenden euro’s goedkoper is.”

Uit onderzoek van onze redactie bleek dat een Rav4 uit 2008 op de Nederlandse auto verkoopsite autoscout24.nl inderdaad verkrijgbaar is vanaf 7000 euro.

Dit staat in schril contrast met de prijzen die in Suriname onder andere op sociale media worden geadverteerd voor soortgelijke modellen, waarbij in sommige gevallen dezelfde auto’s tot dubbel zo duur zijn.

GFC Nieuws nam al eerder contact op met een autodealer uit het Zuid-Amerikaanse land voor een reactie op de hoge prijzen.

Deze handelaar benadrukte dat het importeren van auto’s vanuit Japan (of andere landen) naar Suriname aanzienlijke kosten met zich meebrengt, inclusief invoerrechten.

Mis dit niet:

Sampie: FPIC moet gelden bij ontwikkelingen in het binnenland

Meer dan helft jonge Surinamers denkt aan vertrek terwijl olieboom nadert

Hij wees erop dat de prijzen in Suriname van nature hoger kunnen zijn dan in Nederland, mede door verschillende marktcondities en prijsafspraken binnen Europa.

Zijn boodschap was duidelijk: de situatie in Nederland of andere Europese landen kun je niet één-op-één vergelijken met Suriname, een land dat grotendeels afhankelijk is van import, waar hogere kosten vaak onvermijdelijk zijn.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

ABOP-parlementariër Sampie benadrukt belang van FPIC bij Mennonietenkwestie.
Suriname

Sampie: FPIC moet gelden bij ontwikkelingen in het binnenland

klm boeing
Nederland

Meer dan helft jonge Surinamers denkt aan vertrek terwijl olieboom nadert

Woning in Paramaribo. Illustratiefoto.
Lifestyle

Een huis erven in Suriname terwijl je in Nederland woont: hier kun je tegenaan lopen

De economische activiteit kan de vraag naar woningen en grond in Paramaribo flink vergroten. Foto: Paramaribo centrum
Lifestyle

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

“Elk kind moet naar school”.
Suriname

Landelijk schoolpakkettenproject ondersteunt 25.000 leerlingen

Pinas wil dat de EBS-directie vandaag nog wordt ontslagen vanwege de aanhoudende puinhoop. Foto EBS-directeur Leo Brunswijk.
Suriname

Pinas eist acuut ontslag van EBS- directie na zoveelste stroomellende

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws