• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Arrogantie van sommige Surinaamse Nederlanders zorgt voor ergernis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 februari 2025 02:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Vrouw afro Surinaamse

Volgens Suriname-analist R. Pinas is er een zorgwekkende trend waarbij sommige Surinaamse Nederlanders met neerbuigende arrogantie naar hun landgenoten in Suriname kijken.

In gesprek met GFC Nieuws Lifestyle stelt hij dat velen denken beter te zijn, enkel omdat ze in Nederland wonen. Hij vindt deze houding onterecht en schadelijk voor de onderlinge verbondenheid.

“Ja, een groot deel van de Surinaamse samenleving is minder geschoold dan in Nederland, maar dat geeft niemand het recht om op anderen neer te kijken,” laat de objectieve analist optekenen.

Volgens hem wordt waarde te vaak gekoppeld aan diploma’s en materiële bezittingen, terwijl intelligentie en succes veel meer omvatten dan alleen academische prestaties.

“Het lijkt alsof sommige Surinaamse Nederlanders vergeten zijn waar ze vandaan komen,” voegt hij toe.

Hij wijst erop dat het gemakkelijk is om kritiek te leveren vanuit een comfortabele positie in Nederland.

“Vanuit een verwarmd huis in Rotterdam, Den Haag of Amsterdam is het simpel oordelen over het leven in Suriname.

Maar wie hier woont, weet hoe het is om dagelijks te strijden tegen een slechte economie, politieke onzekerheid en gebrekkige voorzieningen. Dat maakt iemand niet dom of minderwaardig, maar juist veerkrachtig.”

Pinas roept op tot meer respect en realiteitszin.

“Elk mens is evenveel waard en heeft unieke kwaliteiten.

In plaats van neer te kijken op Surinamers, zouden Surinaamse Nederlanders hun kennis en middelen moeten gebruiken om bij te dragen aan de vooruitgang van hun geboorteland.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gitaar muziek instrumenten
Suriname

Leerlingen missen geschikte lokalen voor muziek- en beeldende lessen

prep medicatie hiv aids
Gezondheid

SZF-verzekerden hoeven niet langer bij te betalen voor operaties en medicijnen

brood
Gezondheid

Broodproject in Suriname ondersteunt groei schoolkinderen niet, waarschuwt KIVC

kassa winkel betalen
Suriname

Strenger optreden ECD zorgt voor onrust onder winkeliers in Suriname

huisarts dokter
Gezondheid

Minister Misiekaba opent tweede spoedpost en zet in op betere spreiding van zorg

Suriname politie1
Suriname

Schietpartij bij gewapende beroving in Teling Pasie laat agent en twee Chinezen gewond achter

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws