• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Amsterdamse werknemer onder vuur door vastende collega’s wegens eten tijdens Ramadan

P. Peterson door P. Peterson
21 maart 2024 18:00
in Nederland
islam moslim eid al fitr ramadan vasten

Een incident in Amsterdam waarbij een werknemer tijdens de Ramadan naar verluidt zijn lunch consumeerde in het bijzijn van vastende collega’s, heeft tot controverse geleid.

Een bron binnen het Amsterdamse bedrijf die vanwege privacyredenen niet veel details wil prijsgeven, heeft GFC Nieuws ingelicht over de gebeurtenis.

Hoewel de exacte details en persoonlijke identiteiten vertrouwelijk blijven, is onze redactie wel op de hoogte van de namen van de betrokken personen en het bedrijf waar dit voorval zou hebben plaatsgevonden.

Volgens de beschikbare informatie deed het incident zich voor in een gemeenschappelijke lunchruimte, waar de betreffende niet-vastende werknemer besloot om zijn maaltijd te nuttigen.

Dit ‘gebaar’ werd door enkele van zijn moslim-collega’s opgevat als een gebrek aan respect voor hun religieuze praktijken. Dit leidde tot een debat over de noodzaak van respect en begrip voor elkaars overtuigingen.

De werknemer in kwestie verdedigde zijn acties door te stellen dat hij zich niet gedwongen voelde om zijn lunchgewoonten aan te passen aan de vastenperiode van zijn collega’s.

Dit standpunt zou volgens onze bron leiden tot gesprekken binnen het bedrijf over het creëren van een meer inclusieve werkomgeving, die ruimte biedt aan de diversiteit van religieuze en culturele achtergronden van alle medewerkers.

In reactie op het incident werkt het bedrijf nu aan het formuleren van richtlijnen om vergelijkbare situaties in de toekomst te vermijden.

De Ramadan eindigt dit jaar op 9 april.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

gay homo lgbt
Lifestyle

Homo’s in Paramaribo hopen op meer respect nu Nederland mogelijk premier krijgt die gay is

euro geld
Lifestyle

Surinamers die naar Nederland gaan moeten rekening houden: niet overal kun je nog contant betalen

suriname rob jetten lgbt
Lifestyle

Surinaamse LGBT-gemeenschap dolblij met verkiezingswinst Rob Jetten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws