• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ambassadeur Guyana ontboden door BIBIS-minister

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 september 2022 12:26
in Nieuws
suriname guyana exxonmobil offshore oil

GFC NIEUWSREDACTIE- De ambassadeur van Guyana, Keith George, is donderdag door de ad-interim minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), Krishnakoemarie Mathoera, ontboden.

Dit, naar aanleiding van uitspraken die gedaan zijn door Guyanese regeringsfunctionarissen met betrekking tot de kwestie van de illegale Guyanese vissers in Surinaamse wateren.

Tijdens dit gesprek heeft Mathoera de uitspraken van de vicepresident van Guyana bestempeld als te zijn onverantwoordelijk, niet diplomatisch en welke niet in lijn zijn met de geest van de samenwerking als buurlanden.

Voorts gaf de minister aan dat de uitspraken onnodige druk op de relatie leggen, omdat beide ministers van Buitenlandse Zaken drukdoende zijn om zaken te bespreken.

Mathoera communiceerde verder het regeringsstandpunt dat de uitspraken van de vicepresident als een onvriendelijke daad worden beschouwd die volledig in contrast is met de goede betrekkingen tussen de beide staatshoofden.

Tot slot is er een beroep gedaan op de vicepresident van Guyana om de diplomatieke inspanningen af te wachten en zich te onthouden van verregaande publieke uitspraken omtrent deze kwestie, die thans aan de orde zijn tussen de beide landen.

De ambassadeur van Guyana in Suriname, zal de boodschap van de ad-interim minister van BIBIS, overbrengen aan de president van Guyana.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Appels
Nederland

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

arts dokter ziekenhuis specialist
Gezondheid

Mannen in Paramaribo pleiten voor modernere operatiemethoden bij prostaatproblemen

technology laptop mobiel
Suriname

Telesur ontkent nieuwe storingskosten maar e-mail van medewerker zorgt voor verwarring

Simons-Rusland
Suriname

Stilstand onder Simons is eigenlijk vooruitgang, stelt Suriname- analist

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Chinese winkelierster beroofd in Latour twee verdachten snel aangehouden

schiphol airport KLM
Lifestyle

Nederland steeds minder interessant voor Surinaamse gelukszoekers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws