• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Algemeen minimumloon per 1 juli vastgesteld op SRD 35 per uur

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 juli 2023 11:57 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:31
in Nieuws
Uurloon 585x327 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het algemeen minimumloon in Suriname is vanaf 1 juli vastgesteld op SRD 35 per uur.

Dit besluit is vastgelegd in een beschikking van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken van 1 maart 2023, houdende vaststelling van een nieuw algemeen minimumloon (SB 2023 no. 43).

Volgens de beschikking zou het algemeen minimumloon gefaseerd worden uitgevoerd over de periode 01 maart 2023 tot 31 december 2023. Voor de periode van 30 maart tot 30 juni 2023 was het algemeen minimumloon vastgesteld op SRD 30 per uur, terwijl voor de periode 01 juli 2023 tot en met 31 december 2023 het algemeen minimumloon per uur is vastgesteld op SRD 35. Het maandelijkse minimumloon zal afhankelijk zijn van het aantal werkuren op dag-, week- en maandbasis.

Het ministerie wenst werkgevers erop te wijzen dat per 1 juli 2023 zij tenminste het algemeen minimumloon van SRD 35 dienen te betalen aan werknemers in de laagste categorie loonschalen.

Bij de uitbetaling van overwerkvergoeding dient tenminste het geldende algemeen minimumloon als uitgangspunt te worden gehanteerd. De werknemer, die constateert dat de werkgever nalaat hem/haar tenminste het algemeen minimumloon te betalen, dient dit onmiddellijk te melden bij de Arbeidsinspectie. Werkgevers die niet ten minste het algemeen minimumloon betalen aan hun werknemer, maken zich schuldig aan een overtreding. De bedoelde ministeriële beschikking over de vaststelling van een nieuw algemeen minimumloon is te vinden op de FB-page en de website van het ministerie van Arbeidm Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ).

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo hof gerecht rechter strafzaken kabinet
Suriname

Fel protest Inheemsplatform ESAV tegen 12 maanden voorwaardelijke celstraf in Pikin Saron-zaak

Kanker Borst(1)
Gezondheid

Preventie, screening en zorg centraal op Wereld Kanker Dag

casemanagers pa juspol ahkco
Suriname

Negentien penitentiaire ambtenaren behalen Casemanager-certificaat

kaars dood overleden rouwproces
Suriname

Vrienden van 19- jarige bromfietser die na aanrijding is overleden intens verdrietig

raymond landvel tct
Suriname

Suriname licht digitale ambities toe tijdens CANTO 42

mielando atompai
Suriname

Atompai zegt hardop wat anderen fluisteren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws