• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Afschuwelijk dat Rutte kransen legt bij Fort Zeelandia voor 8-decembermoorden, het epicentrum van de Nederlandse slavernij

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 september 2022 08:08
in Nieuws
vrijheid slavernij slaaf ketting

INGEZONDEN– Vol afschuw heb ik de beelden bekeken van de Nederlandse premier, Mark Rutte, die samen met president Chandrikapersad Santokhi, kransen legden bij Bastion Veere in Fort Zeelandia, de plek waar op 8 december 1982 vijftien personen zijn doodgeschoten.

Zonder het 8-decembermoorden te bagatelliseren en de nabestaanden een natrap te willen geven, vond ik die hele show afschuwelijk en wordt hiermee de vurige en bijna emotionele toespraak van Rutte in het Surinaams parlement tenietgedaan.

In hun haast om de ex-president van Suriname tevens gewezen legerleider en couppleger Desi Bouterse te tonen dat de banden tussen Suriname en Nederland hersteld zijn, is men volledig voorbijgegaan aan de donkere geschiedenis die kort daarvoor zelf door Rutte werd bekritiseerd en als onmenselijk bestempeld.

Rutte en Santokhi gaan braaf kransen leggen bij Bastion Veere om de slachtoffers van de 8-decembermoorden te herdenken, maar vergeten dat diezelfde plek, het Fort Zeelandia, ruim zes generaties terug het epicentrum is geweest van de Nederlandse slavernij in het Caribisch gebied.

Het was zeer opmerkelijk dat Santokhi in zijn toespraak dinsdag in het parlement geen woord heeft gerept over het slavernijverleden en de rol die Nederland daarbij heeft gespeeld.

Tijdens de slavernij zijn honderdduizenden mensen als slaaf verkocht, verhandeld, mishandeld, verkracht, gemuteerd en vermoord! Mensen zijn niet alleen doodgeschoten, maar gemarteld en gemuteerd. Is dat geen krans waard?

Heel hypocriet is het overgekomen dat de vader des vaderlands daarover geen woord rept, maar de Nederlandse premier, wiens land verantwoordelijk is voor zoveel leed, de ruimte biedt om de samenleving verder te verdelen.

Hoe nauw neemt de president en zijn politieke organisatie de VHP de nakomelingen van de tot slaafgemaakten?

Het zou de president sieren zich boven partijen te stellen en zich niet zo nederig op te stellen naar Nederland. Suriname is overigens onafhankelijk.

J. Boendhie

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de GFC Nieuwsredactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #421762
Suriname

Districtscommissarissen roepen samenleving op voor schoner milieu

paramaribo suriname perceel
Lifestyle

Nieuwe gevolgen voor Surinaamse Nederlanders met een woning in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #421747
Suriname

President ontvangt Aziatische topdiplomaten

Surinamer in Amsterdam
Lifestyle

Alles is beter in Suriname, maar in Nederland zijn er uitkeringen

chan santokhi 2
Suriname

Chan Santokhi distantieert zich van uitspraken zoon: “Geen plaats voor beledigingen in onze samenleving”

rusland
Suriname

Rusland: We kunnen ons geen nieuwe verdeeldheid veroorloven

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws