• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Afgevaardigden Mulokot Foundation presenteren Wajana-kaart aan NH

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 augustus 2022 03:30
in Nieuws
Afgevaardigden Mulokot Foundation brengen bezoek aan NH

GFC NIEUWSREDACTIE- André Verhoogt, Bryan Pakome en Rafael Leysner, afgevaardigden van de Mulokot Foundation hebben op 29 augustus een bezoek gebracht aan de leiding van het Ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH).

Middels een presentatie verzorgd door Verhoogt, lid van het uitvoeringsorgaan van Mulokot, is de sociaal maatschappelijke situatie van de Wajana gemeenschap in het zuidoosten van Suriname belicht.

Hierna vond de overhandiging van de Wajana kaart plaats, waarop de Wajana leefgemeenschappen en de grenzen van het Wajana-gebied zijn aangegeven.

Gedurende de bijeenkomst is ook de situatie rond de stroom- en watervoorziening, alsook de goudwinningsactiviteiten in het leefgebied besproken.

NH-minister David Abiamofo ging in op het beleid van het ministerie dat erop gericht is om eenieder 1×24 uur van water en stroom te voorzien.

Bekijk ook:

OGS legt illegale goudwinning in Sarakreek stil, buitenlanders zonder geldige documenten aangetroffen

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

In dit kader worden er diverse solar- en drinkwaterprojecten uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling om rond 2024 alle dorpen in Suriname permanent van stroom en veilig drinkwater te hebben voorzien.

Met Mulokot zal worden samengewerkt. Dit, in het belang van het structureel oplossen van de problemen van de Wajana gemeenschappen, de beleidsdomeinen regarderende.

In een samenwerkende gemeenschap is communicatie op dezelfde golflengte vereist.

Minister David Abiamofo gaf aan dat in dit kader ook de afdeling Community Engagement & Development (CE&D) is opgericht. “Deze afdeling staat voor duurzame communicatie om zodoende duurzame ontwikkeling te intensiveren.”

CE&D buigt zich voornamelijk over de bescherming van de rechten van inheemsen en in stamverband levende volkeren. Dit, doet zij door middel van het hanteren van FPIC (Free, Prior and Informed Consent); gecreëerde procedures en normen, op basis van Internationale mensenrechtenwetgeving.

Het gebruiken van FPIC-procedures stelt inheemsen alsook in stamverband levenden in staat al dan niet toestemming te verlenen voor de uitvoering van projecten die hen of hun territoria raakt.

Daarnaast is het streven van FPIC om deelname aan besluitvormingsprocessen aan te moedigen.

Het contact tussen CE&D, en stichting Mulokot, vloeit voort uit de op 8 augustus gehouden presentatie over de sociaal maatschappelijke status alsook de rechten van de Wajana-inheemsen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Controleactie legt omvang illegale goudwinning in Sarakreek bloot.
Suriname

OGS legt illegale goudwinning in Sarakreek stil, buitenlanders zonder geldige documenten aangetroffen

PL-topper Bronto Somohardjo.
Suriname

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Lokale organisaties ontvangen financiering voor natuur- en klimaatinitiatieven
Suriname

Green Heritage Fund Suriname investeert ruim USD 140.000 in vier natuur- en klimaatprojecten

suriname amazone binnenland regenwoud natuur rivier kinderen
Suriname

Suriname scoort rond regionaal gemiddelde op duurzame ontwikkeling, maar uitdagingen blijven groot

klm schiphol airport
Lifestyle

Vakantie naar Suriname kan gevolgen hebben voor je Nederlandse bijstandsuitkering

Staatsschuld blijft hoog ondanks lichte daling.
Suriname

Inflatie blijft druk uitoefenen ondanks stabielere SRD, waarschuwt SEOB

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws