• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Aardbeving van 6.0 in Venezuela: schokgolven reiken tot in Suriname, volgens bewoners

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 juni 2024 03:00 - Geüpdatet op 21 juli 2024 05:47
in Nieuws, Suriname, Technologie
weg straat aardbeving scheur asfalt infrastructuur

In de late avond van 22 juni 2024, net voor middernacht, werd het noorden van Venezuela opgeschrikt door een aardbeving van 6.0 op de schaal van Richter.

De beving had zijn oorsprong diep onder de noordkust, op zo’n 90 kilometer diepte. Deze trillingen waren zelfs voelbaar in landen als Guyana en eilanden zoals Trinidad en Tobago, Grenada, St. Vincent, de Grenadines, Barbados, Saint Lucia en Martinique.

Ook in Suriname voelden bewoners de aardbeving, zoals te lezen was op sociale media waar Nickerianen spraken over ‘lichte schokken’.

Judith A Hubbard, een wetenschapper op het gebied van aardbevingen van de universiteiten Harvard en Caltech, legt uit dat de aardbeving plaatsvond op een plek waar twee grote aardplaten tegen elkaar duwen, in een gebied dat bekend staat om zijn aardbevingen.

aardbeving venezuela

In het gebied rondom het epicentrum werd een kracht van VI op de intensiteitsschaal verwacht, wat als sterk geldt.

Meer dan een half miljoen mensen hebben waarschijnlijk een matige kracht van V gevoeld. Omdat de beving diep onder de grond plaatsvond, waren de schokken aan de oppervlakte minder heftig dan ze anders zouden zijn.

De aardbeving gebeurde in de zogenaamde Paria-cluster, een gebied dat bekend staat om zijn activiteit op middelmatige dieptes tussen 60 en 120 kilometer diep. Dit komt door een grote scheur in de aardplaat die daar zit, waardoor er relatief vaak bevingen zijn.

Diepe aardbevingen zoals deze kunnen krachtig zijn, maar veroorzaken over het algemeen minder schade boven de grond dan ondiepere bevingen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Leo Brunswijk 2 cropped
Suriname

Leo Brunswijk houdt vandaag persconferentie over stand van zaken bij de EBS

plastic fruit zak banaan
Lifestyle

Plastic wegwerptassen blijven de norm in Surinaamse winkels

bloed donor
Gezondheid

Hogere sterftekans voor Surinaamse Nederlanders door tekort aan donors

ebs energie bedrijven suriname stroom elektra
Suriname

EBS-raad betreurt publicatie interne brief en legt uitleg over Olibis-overeenkomst

bacove banaan
Suriname

Consumenten ontevreden over prijs van SRD 15 per banaan in Paramaribo- Noord

LVV zoekt lokale resistente cassavevarieteiten om CWBD-ziekte te bestrijden zonder fungicide
Suriname

LVV zoekt lokale resistente cassavevarieteiten om CWBD-ziekte te bestrijden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws