• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Aanvang scholen binnenland op 3 mei onmogelijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 april 2022 10:39
in Nieuws
guyaba school binnenland

GFC NIEUWSREDACTIE- De aanvang van een aantal scholen in het Surinaams binnenland op 3 mei is onmogelijk.

OS Loka Loka en OS Goninimofokriki zitten nog steeds onder water, terwijl EBGS Baling Sula in Brokopondo ook kampt met wateroverlast.

De overige scholen in Brokopondo zijn niet ondergelopen, maar de dorpen waar de kinderen wonen, staan nu blank. Hierdoor zullen de kinderen van deze dorpen de school niet kunnen bezoeken.

Ook de EBGS-school te Godoholo is niet onder water, maar de omliggende dorpen hebben wel last van overtollig water. Leerkracht Xiomara Main van OS Loka Loka zegt dat het niet mogelijk is dat de school op 3 mei begint. “De school is nog steeds onder water en als het water is weggetrokken, zullen de lokalen schoongemaakt moeten worden.

Main geeft verder aan dat de leerkrachten van OS Loka Loka eerst vergoed willen worden voor de schade, die zij vorig jaar en dit jaar hebben geleden door de wateroverlast. “Al is het water weggetrokken, zullen we pas beginnen als we vergoed zijn. Het ministerie moet haar belofte nakomen en ons vergoeden voor de schade die we geleden hebben.”

“In plaats van geld kan het ministerie ons apparatuur en goederen geven, die we kwijt zijn geraakt. Het ministerie heeft al een schaderapport, dus aan de hand daarvan kan het de goederen inkopen en aan ons overhandigen”, aldus Main.

Ook schoolleider Maren Grootfaam van OS Goninimofokriki bevestigt dat het onmogelijk is om op 3 mei met de school te beginnen. “De school is nog steeds onder water en het water blijft stijgen. Het ministerie is al op de hoogte hiervan, maar we hebben vooralsnog niets vernomen.”

ShareTweetSend

Meer berichten

gat in weg
Suriname

Ex-minister Riad Nurmohamed moet van Pinas excuses aanbieden voor ‘straffen Surinaamse volk’

chan S en Jennifer Simons
Suriname

Machtspositie Santokhi in Suriname veel groter dan men denkt, beweert analist

srefidensi onafhankelijkheid suriname creool
Suriname

Cultuur, keuken en verbondenheid centraal tijdens openingsviering 50 jaar onafhankelijkheid

mammoetvlaggen
Suriname

Suriname wappert in kleur: eerste mammoetvlag gehesen voor jubileumviering

Isha Rajaram
Nederland

22 jarige Iisha Rajaram vermist na vertrek uit Duivendrecht

[Aggregator] Downloaded image for imported item #421023
Suriname

Suriname viert halve eeuw onafhankelijkheid met indrukwekkende expositie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws