• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Aantal geboorten in Suriname blijft dalen, kindersterfte blijft zorgpunt

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 november 2025 12:00
in Suriname
vroeggeboorte icu ziekenhuis baby

Het aantal geboorten in Suriname neemt al enkele jaren gestaag af.

Dat blijkt uit cijfers die zijn gepresenteerd door de directeur van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), Anastatia Kanapé-Pokie, tijdens een zevendaagse informatieve loopchallenge.

In 2019 registreerde het CBB nog 10.127 geboorten, maar in 2024 waren dat er slechts 8.273 – een daling van bijna 20% in vijf jaar. Voor 2025 zijn tot 1 oktober in totaal 5.510 geboorten genoteerd.

Wordt dit doorgetrokken naar het jaareinde, dan zal het aantal geboorten vermoedelijk rond de 6.600 tot 6.800 liggen, waarmee de neerwaartse trend zich voortzet.

Het aantal overlijdens vertoont een wisselend beeld. In 2021, vermoedelijk door de COVID-pandemie, werd een piek van 5.535 overlijdens bereikt. Daarna daalde het aantal geleidelijk tot 4.322 in 2024.

Tot 19 oktober 2025 zijn al 3.127 overlijdens geregistreerd, waarmee het jaartotaal vergelijkbaar lijkt te worden met dat van 2024.

Een zorgwekkend cijfer is de kindersterfte. Tot 15 oktober 2025 zijn 84 kinderen overleden vóór hun eerste levensjaar, van wie 49 jongens en 35 meisjes. Opvallend is dat 37 baby’s op de dag van geboorte overleden.

De oudste overledenen van 2025 tot nu toe zijn een man van 100 jaar en een vrouw van 104 jaar, wat de brede spreiding in levensverwachting onderstreept.

De gepresenteerde cijfers wijzen op een structurele daling van geboorten en een lichte stabilisatie in sterfte. Vooral de aanhoudend hoge kindersterfte vraagt om gerichte beleidsaandacht binnen de volksgezondheidssector.

ShareTweetSend

Meer berichten

Puinhoop politiek
Suriname

Waarnemer N. Mohari: De chaos in het overheidsapparaat is door partijen zelf gecreëerd

twee personen met een visuele beperking doe mee aan wedstrijd
Sport

Eerste Surinaamse Running Blind-atleten nemen deel aan kampioenschap in Nederland

delegatie lvv
Suriname

Boeren Brokopondo vragen aandacht voor wateroverlast, corruptie, gebrekkige voorzieningen en verlies grondrechten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws