• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ouders niet tevreden met schooltijd tot 12.00 uur in oktober: ‘Vanaf 11.00 uur is het niet meer uit te houden’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 september 2026 14:00
in Suriname
Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.

De beslissing om scholen in oktober vanwege de verwachte extreme hitte dagelijks tot 12.00 uur open te houden, leidt tot bezorgdheid bij ouders.

Hoewel het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur heeft aangegeven dat de lessen op alle basis-, VO- en VOS-scholen binnen het Algemeen Vormend Onderwijs in oktober vanwege de hitte tot uiterlijk 12.00 uur mogen worden verzorgd, vinden sommige ouders dat tijdstip nog te laat.

Vooral voor jonge kinderen wordt gepleit voor een nog vroegere sluiting.

‘Waarom de kleuters niet om 10.00 uur?’

Een bezorgde ouder vraagt zich af waarom voor kleuters niet een afzonderlijke regeling wordt getroffen.

“Waarom de kleuters niet 10 uur en vanaf de kleuterklas 12? Want de zon is fel.”

Volgens ouders kan de warmte in klaslokalen al ruim vóór het middaguur problematisch worden. Vooral lokalen die slecht geventileerd zijn of waarin geen effectieve verkoeling aanwezig is, kunnen volgens hen snel onaangenaam warm worden.

Een andere ouder stelt:

“12 uur is zelf te laat, tot 11 uur. Want vanaf 11 uur kan je de hitte niet meer aan en de meeste lokalen zijn verschrikkelijk warm.”

Mis dit niet:

Nog geen duidelijkheid over variant vogelgriep, aanvullende monsters naar buitenland

Schooljaar begint, maar oude onderwijsproblemen blijven terugkeren

Ministerie adviseert verkorte lesuren

Het ministerie heeft schoolleiders en directeuren geadviseerd om tijdens de warme periode met verkorte lesuren te werken.

Op die manier zouden alle vakken toch aan bod kunnen komen en zouden de leerdoelen van het onderwijsprogramma zoveel mogelijk kunnen worden behaald.

Daarnaast wordt geadviseerd om, waar nodig, structureel drinkpauzes in te lassen.

De maatregel moet scholen in staat stellen om onderwijs te blijven verzorgen zonder de gezondheid en het welzijn van leerlingen en leerkrachten onnodig zwaar te belasten.

Ouders vragen om maatwerk voor jonge kinderen

De discussie richt zich echter op de vraag of één sluitingstijd voor alle leeftijdsgroepen wel de meest geschikte oplossing is.

Kleuters en jonge kinderen kunnen anders reageren op hoge temperaturen dan oudere leerlingen. Voor ouders is het daarom niet vanzelfsprekend dat een regeling die voor oudere leerlingen haalbaar wordt geacht, ook geschikt is voor de jongste kinderen.

Een mogelijke oplossing die wordt genoemd, is daarom een gedifferentieerde schooltijd. Kleuterklassen zouden bijvoorbeeld eerder kunnen stoppen, terwijl oudere leerlingen tot 11.00 of 12.00 uur onderwijs kunnen volgen.

Niet ieder klaslokaal is hetzelfde

Naast de buitentemperatuur speelt volgens ouders ook de situatie binnen de schoolgebouwen een belangrijke rol.

Niet iedere school beschikt over dezelfde ventilatiemogelijkheden, ligging van lokalen of voorzieningen voor verkoeling. Een klaslokaal waarin voldoende luchtcirculatie aanwezig is, is niet vergelijkbaar met een afgesloten lokaal waarin de warmte zich snel ophoopt.

Daarom vinden ouders dat bij het bepalen van de maximale schooltijd ook rekening moet worden gehouden met de daadwerkelijke omstandigheden op scholen.

Onderwijs versus welzijn

Het ministerie wil met verkorte lesuren voorkomen dat leerlingen onderwijs missen en tegelijkertijd rekening houden met de hitte. Ouders begrijpen dat onderwijs moet doorgaan, maar vragen zich af waar de grens ligt.

Het behalen van alle leerdoelen is belangrijk, maar volgens bezorgde ouders mag dit niet ten koste gaan van het welzijn van kinderen en leerkrachten.

Wanneer leerlingen tijdens de laatste uren van de ochtend nauwelijks nog geconcentreerd kunnen blijven door de hitte, rijst de vraag hoeveel effectief onderwijs er op dat moment nog wordt gegeven.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

LVV en pluimveesector maken afspraken over aanpak vogelgriep.
Suriname

Nog geen duidelijkheid over variant vogelgriep, aanvullende monsters naar buitenland

Onderwijs opnieuw niet klaar voor de start.
Suriname

Schooljaar begint, maar oude onderwijsproblemen blijven terugkeren

Salaris politieke ambtsdragers onder vergrootglas.
Suriname

DNA-leden moeten SRD 50.000 per maand verdienen

Signalen over seksueel wangedrag binnen KPS mogen niet worden genegeerd.
Suriname

UMA bezorgd over signalen van seksueel wangedrag binnen KPS

Eerste grote subsea-apparatuur voor GranMorgu aangekomen in Suriname.
Suriname

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

slm directeur johan sandie
Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws