• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Natio Green Guardians klaar voor confrontatie met Honduras

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 september 2026 06:00
in Sport
Suriname begint Nations League-avontuur in Tegucigalpa

Suriname begint Nations League-avontuur in Tegucigalpa.

De Surinaamse nationale mannenvoetbalselectie, de Natio Green Guardians, maakt zich op voor een belangrijk duel tegen Honduras in de Concacaf Nations League A.

Bondscoach Henk Fraser heeft zijn selectie samengesteld voor de ontmoeting, die op vrijdag 25 september 2026 wordt gespeeld in het Estadio Nacional Chelato Uclés in Tegucigalpa. De aftrap staat gepland voor 19.00 uur lokale tijd in Honduras.

Suriname in League A, Groep B

Suriname is ingedeeld in Groep B van League A, samen met Honduras, Jamaica, Guatemala, Martinique en El Salvador. De 2026/27-editie van de Nations League is niet alleen een strijd om de groepswinst, maar vormt ook de kwalificatieweg naar de Concacaf Gold Cup 2027.

In League A spelen de twaalf lager gerangschikte teams in twee groepen van zes. Tijdens de groepsfase speelt ieder land vier wedstrijden, waarvan twee thuis en twee uit.

De twee beste landen uit iedere groep plaatsen zich vervolgens voor de kwartfinales, waar zij aansluiten bij de vier rechtstreeks geplaatste toplanden Mexico, de Verenigde Staten, Canada en Panama.

Nieuwe bondscoach Henk Fraser aan het roer

Voor Natio betekent deze Nations League-campagne tevens een nieuw hoofdstuk onder bondscoach Henk Fraser. De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) maakte zijn aanstelling eind juli 2026 bekend als de nieuwe bondscoach van de nationale selectie.

Fraser staat voor de uitdaging om met een selectie waarin bekende Surinaamse internationals en nieuwe gezichten samenkomen, een sterk resultaat neer te zetten tegen Honduras.

Bekende namen in de selectie

Tot de geselecteerde spelers behoren onder anderen doelmannen Jonathan Fonkel, Etienne Vaessen en Jahnoah Wiegel-Triebel.

Mis dit niet:

Vicepresident Rusland: Diasporasporters en lokaal talent moeten elkaar versterken

Natio maakt zich op voor confrontatie met Honduras in Concacaf Nations League

In de verdediging zijn onder meer Myenty Abena, Djavan Anderson, Radinio Balker, Anfernee Dijksteel, Ridgeciano Haps, Yannick Leliendal, Shaquille Pinas, Liam van Gelderen en Stefano Denswil opgenomen.

Op het middenveld en in de aanval beschikt Fraser onder anderen over Melayro Bogarde, Dhoraso Klas, Denzel Jubitana, Justin Lonwijk, Shurley ’t Zand, Kenneth Paal, Sheraldo Becker, Tyrone Conraad, Jay-Roy Grot, Richonell Margaret, Gyrano Kerk en Gleofilo Vlijter.

De officiële Concacaf-selectiepagina bevestigt een groot deel van deze spelers als onderdeel van de Surinaamse selectie voor de Nations League.

Eerste krachtmeting tegen Honduras

De wedstrijd tegen Honduras wordt de eerste wedstrijd van Suriname in de septemberwindow van de Nations League.

Vier dagen later, op maandag 28 september, ontvangt Suriname Martinique in het Dr. Ir. Franklin Essed Stadion in Paramaribo. Op vrijdag 2 oktober volgt vervolgens een thuiswedstrijd tegen Guatemala.

Daarna staat op maandag 5 oktober opnieuw een uitwedstrijd op het programma tegen Guatemala. Honduras speelt diezelfde dag thuis tegen Jamaica. De resultaten van deze wedstrijden zijn van groot belang voor de strijd om de eerste twee plaatsen in Groep B.

Suriname jaagt op een sterke start

Met Honduras als eerste tegenstander wacht Natio direct een zware uitwedstrijd. De ploeg zal in Tegucigalpa moeten proberen een resultaat neer te zetten voordat de focus verschuift naar de thuiswedstrijden tegen Martinique en Guatemala.

De Nations League biedt Suriname daarmee opnieuw een podium om zich op het hoogste niveau binnen de Concacaf-regio te meten en tegelijkertijd verder te bouwen aan de ontwikkeling van het nationale voetbal.

De boodschap vanuit het Surinaamse kamp is duidelijk: samen achter Natio, samen voor Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

rusland
Sport

Vicepresident Rusland: Diasporasporters en lokaal talent moeten elkaar versterken

Suriname begint Nations League-avontuur in Tegucigalpa
Sport

Natio maakt zich op voor confrontatie met Honduras in Concacaf Nations League

President neemt ticket- en verblijfskosten top drie President Cup voor haar rekening
Sport

President Simons ondersteunt Surinaamse dammers richting Trinidad Open World Cup

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Surinaamse delegatie arriveert in Colombia voor historische GAMMA-editie
Sport

Suriname vertegenwoordigd tijdens Pan-Amerikaans GAMMA Championship 2026

Overheidsmedewerkers strijden samen voor een gezonde samenleving
Sport

Lantiman Toernooi na tien jaar terug op de sportkalender

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws