Nederland heeft sinds gisteren 20 officieel een nieuwe ambassadeur in Suriname.
Martine Jacoba Busstra overhandigde haar geloofsbrieven aan president Jennifer Simons en sprak daarbij de ambitie uit om de relatie tussen beide landen verder te verdiepen.
Diezelfde dag ontving het staatshoofd nog zes andere nieuwe ambassadeurs, waarmee Suriname zijn diplomatieke contacten met verschillende landen verder versterkt.
Busstra wil banden met Nederland verdiepen
Busstra volgt Walter Oostelbos op, die eerder deze maand na drie jaar afscheid nam. De nieuwe ambassadeur sprak tijdens haar installatie over de historische verbondenheid tussen Nederland en Suriname en bracht persoonlijke groeten van koning Willem Alexander over aan president Simons.
Volgens Busstra liggen er nieuwe kansen voor samenwerking op economisch gebied, mede door de ontwikkelingen rond olie en gas. Ook cultuur en veiligheid behoren tot de terreinen waarop Nederland de samenwerking wil uitbreiden.
Haar voorganger Oostelbos liet voor zijn vertrek weten dat de relatie tussen beide landen steeds zakelijker en meer op gelijkwaardigheid wordt ingericht.
Nederland heeft daarnaast 10 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de komende vijf jaar voor onder meer versterking van de rechtsstaat, infrastructuur, waterbeheer en maatschappelijke ontwikkeling.
Ook nieuwe Britse ambassadeur aangetreden
President Simons ontving eveneens de geloofsbrieven van Joseph Guy Fisher, de nieuwe niet residerende ambassadeur van het Verenigd Koninkrijk. Hij heeft Georgetown in Guyana als standplaats en volgt Jane Miller op.
Fisher wil de samenwerking uitbreiden op het gebied van handel, investeringen, klimaatweerbaarheid, natuur en milieu. Daarnaast wil hij de banden tussen de bevolkingen van beide landen versterken.
Zeven ambassadeurs op één dag
Naast Nederland en het Verenigd Koninkrijk boden ook nieuwe ambassadeurs van de Filipijnen, Zambia, Sri Lanka, de Verenigde Arabische Emiraten en Iran hun geloofsbrieven aan.
Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking zegt dat Suriname zich internationaal nadrukkelijk wil presenteren als een betrouwbare strategische partner.
De regering wil daarbij niet alleen profiteren van de belangstelling voor olie en gas, maar ook samenwerking aantrekken voor landbouw, toerisme, IT, hernieuwbare energie, infrastructuur, gezondheidszorg en onderwijs.
Met de benoeming van de nieuwe ambassadeurs wil Suriname volgens Bouva de bilaterale betrekkingen verder verdiepen en internationale partners nauwer betrekken bij de ontwikkeling van het land.
Bron: gov.sr






