• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Saima Fire Protection schenkt gecertificeerde brandweerattributen aan Korps brandweer Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 maart 2026 17:34
in Suriname
donatie ana brandweer

Korps Brandweer Suriname ontvangt donatie van blusuitrusting

Het Korps Brandweer Suriname heeft een waardevolle donatie van brandweerattributen mogen ontvangen van Saima Fire Protection uit Suriname.

De overhandiging markeert een belangrijke stap in de ondersteuning van de brandweercapaciteit in het land.

Inhoud van de donatie

De schenking bestond uit goed gebruikte maar gecertificeerde brandweeruitrusting, waaronder: bluspakken, bluslaarzen, handschoenen en helmen.

Volgens de initiatiefnemers zijn de materialen slechts tijdens twee oefensessies gebruikt en dus nog geruime tijd inzetbaar bij de operationele taken van het Korps Brandweer.

Initiatief en samenwerking

Het initiatief voor deze donatie kwam van Dexter Joval, brandveiligheidssupervisor op Miami International Airport, in samenwerking met René Pika, Consul-Generaal van Suriname in Miami. De donatie volgde op berichten op social media waarin zichtbaar werd dat het Korps Brandweer te maken had met een tekort aan brandweerattributen.

De initiatiefnemers gaven aan dat zij in de toekomst streven naar een nauwere samenwerking met het Korps Brandweer Suriname, met mogelijke internationale projecten en ondersteuning.

De leiding van het Korps Brandweer Suriname sprak haar dank en waardering uit voor deze waardevolle bijdrage:

“Deze donatie versterkt onze capaciteit en toont het belang van internationale samenwerking. Wij kijken uit naar verdere samenwerking met Saima Fire Protection en andere partners.”

Mis dit niet:

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

BIO-SWEET-project officieel van start in Kwamalasamutu.
Suriname

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

Een toeristenvisum geeft niet automatisch toestemming om tijdens een verblijf in Nederland betaald werk te verrichten.
Lifestyle

‘Geld verdienen voor Suriname op toeristenvisum leidt tot uitzetting uit Nederland’

Surinam Airways ondersteunt CPL 2026 met speciaal chartertoestel.
Suriname

Surinam Airways versterkt regionale luchtverbindingen met inzet tijdens CPL 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws