• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Belastingdruk voor Surinaamse Nederlanders mogelijk minder hoog dan gedacht

Omstreden Box-3 belastingregels worden heroverwogen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 februari 2026 08:43
in Lifestyle, Nederland, Suriname
euro geld valuta

'Jan Modaal zou flink de pineut worden van deze wet'

De afgelopen weken stond Nederland volop in het mondiale nieuws, en dat om geen prettige reden.

De omstreden Wet Werkelijk Rendement, die in 2028 van kracht zou gaan, zorgde wereldwijd voor ophef.

Zelfs de Amerikaanse miljardair Elon Musk liet zich er openlijk over uit.

Nu blijkt dat minister Eelco Heinen van Financiën de wet gaat aanpassen, wat positieve gevolgen kan hebben voor inwoners van Nederland met bezittingen in Suriname of elders.

Wat houdt de wet in?

De Wet Werkelijk Rendement verandert de manier waarop Nederland belasting heft op vermogen. Onder het huidige systeem betaal je belasting over een geschat rendement, ongeacht wat je werkelijk verdient. De nieuwe wet zou dat vervangen door belasting over wat je daadwerkelijk aan winst maakt.

Klinkt eerlijk, maar hier zit een pijnlijk punt. De wet werkt namelijk grotendeels via een vermogensaanwasbelasting.

Dat betekent dat je ieder jaar belasting betaalt over de waardestijging van je bezittingen, zelfs als je die winst nog niet hebt ontvangen. Stel dat jouw investering meer waard wordt op papier: dan betaal je daarover al 36 procent belasting vanaf 1.800 euro rendement, ook al heb je geen cent verkocht of ontvangen.

Niet alleen voor de rijken

In discussies over deze wet wordt regelmatig gewezen op de gevolgen voor gewone mensen. Wie maandelijks geld opzijzet om later minder afhankelijk te zijn van pensioen of AOW, valt ook onder deze regels.

Mediafiguur Marianne Zwagerman stelde dat mensen met echt grote vermogens makkelijker kunnen vertrekken of slimme constructies kunnen opzetten, terwijl de middenklasse overblijft met de rekening.

Terug naar de tekentafel

Een meerderheid in de Tweede Kamer stemde al in met een andere aanpak: belasting pas betalen op het moment van verkoop of overlijden.

Heinen vreest nu dat zijn wetsvoorstel geen meerderheid haalt in de Eerste Kamer. Woensdagochtend liet hij weten terug te gaan naar de tekentafel. Hij gaat overleggen met beide Kamers over aanpassingen, met de inwerkingtreding in 2028 nog als streefdatum.

Nieuwe belastingregels treffen Nederlanders met vastgoed in Suriname

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld
Suriname

Insiders vragen ook aandacht voor riant salaris en dubbele petten waarnemend directeur operationele aangelegenheden SZF

Rossellie Cotino
Suriname

NDP-parlementariër Cotino in kwestie SZF en andere misstanden: President moet belofte nakomen

vaccin spuit
Gezondheid

Suriname onderzoekt inzet vaccins tegen dengue en chikungunya

bouterse ndp suriname desi delano
Suriname

46 jaar na de coup: waarschuwing tegen romantisering van militair bewind

maurice de hond
Lifestyle

Analyse de Hond sluit aan bij zorgen over prikkelbaarheid in Suriname en Nederland

burger eten vrouw junk food
Suriname

Verkeer loopt vast door wachtrij bij fastfoodrestaurant in centrum Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws