• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Van der San en analisten: Santokhi doodsbang dat PG wordt vervangen

Ida Thornhill door Ida Thornhill
20 december 2025 16:00
in Suriname
chan santokhi

Wijlen ex-president Chan Santokhi

In een opiniestuk aan GFC Nieuws heeft de populaire bestuurskundige Eugene van der San laten weten dat voormalig president van Suriname Chan Santokhi doodsbang is dat de huidige procureur-generaal (PG) wordt vervangen.

Van der San schrijft: “Begrijpelijk dat Santokhi doodsbang is voor de vervanging van de PG, vandaar dat hij het tot zijn levenstaak (als Blomhoff) heeft gemaakt om de verandering te voorkomen, desnoods met inzet van een aantal foetoe boys door paniek bevangen.”

Van der San, die bekendstaat als zeer deskundig, een goed geïnformeerd netwerk heeft en staat voor openheid en eerlijkheid, benadrukt dat het initiatief niet van de NDP, maar van de coalitiepartijen komt.

Schuilnamen om publieke opinie te beïnvloeden 

Volgens DNL- voorzitter Dharm Mungra gebruikt Santokhi naar alle waarschijnlijkheid inderdaad schuilnamen om opiniestukken naar de media te sturen en zo “hemel en aarde” te bewegen dat de PG blijft.

Ook Suriname- analist R. Pinas heeft sterk de indruk dat Santokhi alles in het werk zet om te voorkomen dat de PG wordt vervangen.

Volgens de objectieve waarnemer wordt duidelijk dat de voormalige president strategisch en actief probeert zijn invloed te behouden en veranderingen tegen te gaan.

Het beeld dat de analist schetst laat zien hoe politieke belangen en persoonlijke betrokkenheid samenkomen in de strijd rond de hoogste juridische functie in Suriname.

Voor Santokhi lijkt het behouden van de huidige PG een zaak van groot belang, waarbij hij volgens diverse waarnemers geen middel onbeproefd laat om dit te realiseren.

Mis dit niet:

Minister Pokie: circa 30.000 woningzoekenden vragen om structurele aanpak

Syndicaat voor Onderwijsgevenden plaatst vraagtekens bij eenheid onderwijsbonden

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Regering zet in op woningbouw, huurwoningen en subsidies.
Suriname

Minister Pokie: circa 30.000 woningzoekenden vragen om structurele aanpak

Verdeeldheid verzwakt de onderhandelingspositie van de leerkracht.
Suriname

Syndicaat voor Onderwijsgevenden plaatst vraagtekens bij eenheid onderwijsbonden

Weinig ruimte voor voetgangers bij kantoor CBB Lachmonstraat.
Suriname

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

‘Cultuur verbindt generaties’ centraal tijdens viering Javaanse gemeenschap.
Nederland

Jawa Festival in Rotterdam viert 136 jaar Javaanse geschiedenis en erfgoed

Suriname versterkt planningscapaciteit voor ontwikkeling tot 2050
Suriname

UNDP ondersteunt Suriname bij versterking van beleids- en planningscapaciteit

PSA werd goedkoper en digitaal, maar de aangekondigde inhoudelijke versoepeling laat op zich wachten. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

PSA-regels Suriname: bijna jaar na aankondiging nog geen wetswijziging zichtbaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws